Remake Final Fantasy VII sa údajne začal vyvíjať úplne odznova

Remake Final Fantasy VII sa údajne začal vyvíjať úplne odznova

 

Všetko, to čo sme z hry doteraz videli, už podľa všetkého nie je relevantné.

Stane sa z Final Fantasy VII Remake rovnako naťahovaný a kontroverzný titul ako Final Fantasy XV, ktorý vyšiel po mnohých problémoch a rokoch vývoja majúc základ v inej hre Final Fantasy XIII Versus. Nechceme síce maľovať čerta na stenu, no ak sú najnovšie informácie pravdivé, to, čo bolo vyvíjané celé roky, už nie je v hre a všetko začína odznova.

Za všetko môže istý Dan Cukasa, 3D artist pracujúci v Japonsku, ktorý sa o svojich zisteniach podelil na Reddite. Final Fantasy VII Remake už nie je viac v réžii štúdia CyberConnect2, ktoré spolupracovalo na hre spolu so Square Enix. Square Enix sa ich práce na hre vôbec nepáčili a podľa ich slov vraj boli až tak beznádejne zlé, že nielen že Square im vzalo práva na vývoj, ale taktiež drvivú väčšinu ich práce hodili do koša a hru začali teraz už interne priamo v Square vyvíjať nanovo úplne od podlahy.

Na prvý pohľad práca CyberConnect2 nevyzerala vôbec zle, no Square malo ale iný názor

Samotný Dan sa taktiež necháva počuť, že on sám mal s CyberConnect2 už svoje skúsenosti a tie boli skôr negatívne. Tu sa natíska otázka, prečo by Square Enix zverilo do rúk azda ten najžiadanejší remake všetkých čias spoločnosti s pochybnou povesťou, ktorá súdiac podľa ich doterajšieho portfólia nemá s hrou o veľkosti monumentu ako Final Fantasy VII žiadne skúsenosti?

Tieto udalosti mali nastať v minulom roku, kedy Square naplno začalo vyvíjať hru interne bez zapojenia iných tímov a spoločností. Režisérom má stále byť Tecuja Nomura, no ako Cukasa poznamenal, ten trávi drvivú väčšinu času v Osake pri prácach na hre Kingdom Hearts 3 a do tímu pracujúcom na Final Fantasy VII Remake zavíta len fakt sporadicky.

Suma sumárum, nechýba veľa, aby sa remake Final Fantasy VII dostal do vývojárskeho pekla. Podľa všetkého sa zdá, že všetky gameplay zábery z hry, ktoré sme mali možnosť vidieť, dnes patria už len minulosti a môžeme sa teda nazdávať, že hra dnes vyzerá úplne inak. Keď si k tomu pripočítame fakt, že práce postupujú pomaly, vychádza nám, že hra vydanie na konzoly tejto generácie asi ani nestihne. Ba čo viac, môže nastať rovnaký prípad ako s Final Fantasy XV a hra bude nakoniec premenovaná na Final Fantasy XVI alebo trebárs aj Final Fantasy XVII, čo by vzhľadom na podstatu hry, teda remake, vyznel pekne symbolicky.

Tak tento záber je dnes, zdá sa, už len prachom, ktorý bol odvial vietor kdesi do neznáma

Zdroj: Resetera

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk