15 hercov, ktorí by mohli stvárniť Geralta v seriáli Zaklínač od Netflixu

15 hercov, ktorí by mohli stvárniť Geralta v seriáli Zaklínač od Netflixu

 

Špekulácie sa množia, kým Biely Vlk stále hľadá svoju ľudskú podobu.

Geralta z Rivie možno nesporne označiť za jednu z najväčších a najznámejších postáv celej histórie videohier. Ikona žánru RPG si užíva popularitu na úrovni celebrít či profesionálnych športovcov. Preto nie je prekvapením, že dohady o obsadení hlavnej úlohy v pripravovanom seriáli Zaklínač od Netflixu prekypujú nespočetným množstvom podložených, no často i úplne prestrelených nápadov.

Štandard nastolený fantastickými knihami poľského autora Andrzeja Sapkowského a ich hernou adaptáciou od štúdia CD Projekt Red je nesmierne vysoký. Všeobecne sa preto očakáva, že na výrobu seriálu vynaloží Netlix rozsiahle finančné prostriedky, ako tomu bolo aj pri úspešných produkciách Daredevil a Altered Carbon. Mimochodom, Sneha Koorse a Jenny Klein, scenáristky titulu Daredevil, sa nedávno pridali ku kreatívnemu tímu Zaklínača, aby pomohli pri tvorbe pútavého príbehu.

  

Očakávania sú obrovské a otázka, kto bude hrať Zaklínača, sa v kruhoch hráčov omieľa do nemoty už niekoľko mesiacov. Otázniky sa budú neustále vracať dovtedy, kým nás producentka seriálu Lauren S. Hissrich nevyvedie z našej biedy (a omylu).  My vám však chceme uľahčiť život nasledujúcim zoznamom 15 možných tvárí Geralta od IGN, ktorý vás prevedie tým možným aj nemožným z klebiet ohľadom zosobnenia Zaklínača v chystanom seriáli.

Pre upozornenie dodávame, že hoci má Biely Vlk poľské korene, zoznam obsahuje zástupcov viacerých etnických skupín, keďže stále nie je jasné, akým smerom sa príbeh bude uberať. Medzi menovanými hercami sa tiež vyskytujú značné vekové rozdiely v dôsledku toho, že doteraz nie je známe, v akej etape Geraltovho života sa bude seriál odohrávať.

Zoznam 15 možných kandidátov na stvárnenie Geralta v Zaklínačovi od Netflixu:

1. Mads Mikkelsen

Herec, ktorý zosobňuje modernú verziu Hannibala Lectera, si pred pár rokmi vyskúšal hlavnú rolu v historickom filme Age of Uprising. V brnení mu to očividne pristane a podľa priloženej fotky je zrejmé, že pre stvárnenie Geralta by nepotreboval priveľa mejkapu.

2. Idris Elba

Charizmatický Angličan prvýkrát vstúpil do povedomia fanúšikov ako Stringer Bell z prevratného seriálu The Wire. Zahral si aj v trhákoch Thor: Ragnorak a Pacific Rim. Herca jeho kalibru by tvorcovia seriálu rozhodne nemali opomenúť.

3. Viggo Mortensen

Dvojnásobného nominanta na Oscara netreba asi nikomu zvlášť predstavovať. Celosvetovo známy ako Aragorn z trilógie Pán prsteňov, tento šarmantný Američan s dánskym pôvodom je pre stelesnenie Zaklínača profesne pripravený. Jediné, čo k dokonalému zosobneniu Geralta potrebuje, je vybielenie (v horšom prípade zošedivenie) vlasov.

4. Nikolaj Coster-Waldau

Ďalší herec s dánskymi koreňmi v našom zozname. Waldau sa verejnosti upísal ako Jamie Lannister zo seriálu Game of Thrones, v ktorom účinkuje už neuveriteľných 7 rokov. Zahral si aj v tituloch Egypt a Oblivion, čo mu dodáva potrebné skúsenosti na zvládnutie roly Geralta z Rivie.

5. Travis Fimmel

Austrálčan zožal množstvo pochvaly za svoj výkon v stvárnení Ragnara Lothbroka z populárneho seriálu Vikingovia. Postava Ragnara je mimoriadne komplexná a Fimmel ju zvládol na výbornú. Preto niet pochýb o tom, že Geraltovej úlohy by sa zhostil s podobnou bravúrou.

6. Luke Evans

Brnenie a meč tomuto Britovi s tajomným pohľadom zabijaka naisto nie sú cudzie. Svojimi úlohami v Dracula Untold a trilógii Hobbit rázne presvedčil o svojich kvalitách. Navyše sa jeho príjemný hlas náramne podobá jemnému bručaniu v Geraltovom tóne z hernej verzie Zaklínača.

7. Colin Farrell

Alexander, Daredevil, Miami Vice, True Detective... a nespočetné množstvo ďalších filmov a seriálov vlialo svoju nádej do výkonov írskej superhviezdy, ktoré sa však počas jej dlhoročnej kariéry nevyhli občasným výkyvom. Napriek tomu nevyzerá Farrell s pásikmi sivej vo svojich vlasoch vôbec zle a jeho bohaté skúsenosti ho predurčujú k úspechu v trháku na úrovni Zaklínača.

8. Mahershala Ali

Americký držiteľ Oscara a raper preukázal svoju hereckú rôznorodosť úlohami v tituloch Luke Cage, Moonlight a Hidden Figures. Zároveň bude Ali hlavnou postavou najnovšej sezóny True Detective. Jeho zosobňované charaktery sú často zložité a protichodné, pričom aj negatívne postavy dokáže zahrať s primeranou dávkou sympatie. Pri tomto hercovi nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Presne ako pri Geraltovi.

9. Edgar Ramirez

Hoci sa na filmovej scéne pohybuje Ramirez už dlhšiu dobu, do širšieho povedomia sa dostal až po svojich rolách v Joy, Bright a novej sezóne American Crime Story, kde hrá legendárneho módneho návrhára Gianni Versaceho.  Tento všestranný herecký talent dokáže ovládnuť akúkoľvek komédiu či stvárniť toho najkrvilačnejšieho zločinca. Jeho posledné výkony dokazujú, že na úlohu Geralta z Rivie umelecky dozrel.

10. Eric Bana

Napriek svojmu hviezdnemu výzoru je Bana známy predovšetkým ako predstaviteľ druhotných úloh a vedľajších postáv vo filmoch Trója, Král Artuš: Legenda o meči a Lone Survivor. Zahral si tiež zloducha Nera v modernej edícii Star Treku. Tento nadaný herec by si zaslúžil väčšie uznanie, než mu bolo doteraz dopriate. Práve Zaklínač by mohol byť prelomom v jeho neúplnej kariére.  

11. Alexander Ludwig

Najmladšieho muža na našom zozname za zelenáča označiť nemôžeme. Jeho prvá významnejšia rola prišla spolu s Vikingami, v ktorých vystupuje ako nekompromisný bojovník Bjorn. Ten je omnoho starší ako samotný Ludwig, no sympatický Kanaďan svoju zrelú úlohu zvláda výborne. Pokiaľ by sa príbeh Zaklínača odohrával počas mladosti viac ako 100-ročného Geralta, Ludwig by mohol byť ideálnym kandidátom na hlavnú rolu.

12. Anson Mount

Chlapec z Tennessee s melodickým hlasom síce v Inhumans od Marvelu nepresvedčil, no vo westernovom seriáli Hell on Wheels svoje predošlé výkony odčinil aj s úrokmi. Okázalým postavám sa skôr vyhýba, preto by preňho Geralt predstavoval ideálne herecké útočisko.

13. Richard Armitage

Trpaslík z trilógie Hobbit  v skutočnosti meria takmer 190 cm, hoci Thorina velikánom nazvať nemôžeme. Na scéne sa však tento Brit pohybuje dominantne a bez akýchkoľvek výškových deficitov. Okrem kladných hrdinov dokáže personifikovať aj podlých zločincov, ako tomu bolo aj v seriáli Castlevania od Netflixu. Zaklínač a Armitage sa tak javia ako ideálna kombinácia pre nadchádzajúci seriál.

14. Karl Urban

Obdivovaný hrdina v Pánovi prsteňov a Star Treku, nenávidený zloduch v titule Dredd. Tento chameleón hereckého sveta si zriedkakedy zosadí svoju ligotavú helmu, napriek tomu je ochotný pre slávu aj zariskovať. Bol by Geralt dostatočnou motiváciou pre Urbana vyskúšať si niečo celkom nové?

15. Alexander Dreymon

Pravdepodobne najmenej známy herec na tomto zozname sa len nedávno vydal na cestu filmovej kariéry. Zoznámiť sa s ním môžete v seriáli Last Kingdom od Netflixu, v ktorom vystupuje ako pomstychtivý saský bojovník Uhtred. Podobne ako Ludwig, aj Dreymond hrá postavu staršiu, ako je on sám, pričom jeho úzky vzťah s mečom je badateľný na každom kroku. Ďalší skvelý kandidát na mladšiu verziu Geralta v Zaklínačovi.

Je veľkým pozitívom, že žáner fantasy sa postupne rozmáha, čoho dôkazom je aj pripravovaná seriálová adaptácia Pána prsteňov od Amazonu. Bude vzrušujúce sledovať, ktorým smerom sa ľady obsadenia hlavných rolí Zaklínača pohnú. Čo si myslíte o tomto zozname? Koho si ako ľudskú verziu Geralta z Rivie predstavujete vy?

Zdroj: uk.ign.com
Fotografie: ©IGN

      

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk