V Spojených štátoch pokračuje boj o internetovú neutralitu

V Spojených štátoch pokračuje boj o internetovú neutralitu

 

Prvý krok v boji proti rozhodnutiu Federálnej komisie pre komunikáciu (Federal Communications Commission) o zrušení internetovej neutrality bol úspešný. Senát v Spojených štátoch zahlasoval v prospech obnovenia internetovej neutrality. Na rade je však hlasovanie v Snemovni reprezentantov.

Federálna komisia pre komunikáciu v decembri 2017 odhlasovala zrušenie niektorých regulácií, ktoré sa týkali internetovej neutrality. Senát v Spojených štátoch je iba prvým, no úspešným krokom v boji proti nezmyselným návrhom zo strany Federálnej komisie pre komunikáciu. Za tento prvý úspech môžeme byť vďační niekoľkým webovým stránkam, ktoré boli zamerané proti rozhodnutiu Federálnej komisie pre komunikáciu a aj niektorým demokratickým senátorom.

Rozhodnutie Senátu však nebolo jednoznačné, pretože v Senáte je boj za internetovú neutralitu nie veľmi populárna myšlienka. K demokratom sa však pridali traja republikáni a Senát tým pádom zahlasoval za obnovenie internetovej neutrality veľmi tesne: 52:47. Prirodzene väčšina republikánov s týmto rozhodnutím nesúhlasila a to hlavne predseda Federálnej komisie pre komunikáciu Ajit Pai. Argumentoval tým, že súčasné reguly, a teda aj internetová neutralita, sú namierané proti poskytovateľom internetu. Internetová neutralita bráni inováciám v tejto sfére, aj toto bol jeden z argumentov, ktoré použil Ajit Pai.

Ďalším krokom je Snemovňa reprezentantov, kde bude tento boj oveľa náročnejší. Návrh zákona v tomto kroku musí prejsť hlasovaním v ktorom majú republikáni výrazne navrch. V Snemovni reprezentantov sa nachádza 193 demokratov a 235 republikánov. Ak by návrh zákona o zachovaní internetovej neutrality prešiel v Snemovni reprezentantov, postupuje ďalej na stôl pánovi prezidentovi, ktorý môže návrh vetovať. Teraz budem úprimný, tieto kroky nevyzerajú nádajne vzhľadom k tomu, že zrušenie internetovej neutrality je nápad z republikánskej kancelárie. Uvidíme ako sa tento boj bude vyvíjať ďalej.

Ako to všetko začalo? 

Zdroj: Pc Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk