Creative predstaví technológiu ktorá pomocou AI prispôsobuje zvuk

Creative predstaví technológiu ktorá pomocou AI prispôsobuje zvuk

 

Spoločnosť Creative odhalí na Computexe v Taiwane svoju novú slúchadlovú technológiu Super X-Fi. Táto technológia by sa mala postarať o individuálne prispôsobenie zvuku vďaka AI algoritmom, ktoré vyhodnocujú informácie o tvare hlavy a uší.

Super X-Fi je novou technológiou spoločnosti Creative, ktorá bude predstavená na Computex v Taiwane, ktorý trvá od 5. do 8. júna. Na mieste si bude možné vypočuť aj demo nahrávky. Live-stream vysielania budú prebiehať denne od 10:00 do 18:00 na sxfi.com/live, kde si budete môcť vypočuť ako hodnotia Super X-Fi poprední predstavitelia live-streamingu.

Creative myslí na to, že by sme počas počúvania hudby nemali strácať hĺbku, detail a ani autentickosť. S týmto problémom by sa mal Super X-Fi popasovať. Počas zložitého algoritmu bude vyhodnocovať a mapovať tvar ucha a hlavy jednotlivca s dynamikou používaných slúchadiel.

‘’Super X-Fi umožní zvukový zážitok paralelný pocitu zo skutočného stretnutia so svojím idolom. Tento zážitok bude taký intímny, že fanúšikovia získajú pocit, že predstavenie sa odohráva priamo pred nimi, v rovnakej miestnosti. A akékoľvek slúchadlá pre nich prestanú existovať. Verím, že táto nová magická technológia bude znamenať zmenu pre mnohých. A čo sa týka live-streaming platforiem, Super X-Fi bude jednoducho predstavovať úplnú zmenu,‘‘ povedal Sim Wong Hoo, CEO spoločnosti Creative.
Super X-Fi spojí informácie získané pomocou algoritmu spolu s informáciami o akustike 3D priestoru a upraví zvuk na mieru pre každého.

Séria hardvérových riešení Super X-Fi vrátane dongle a slúchadiel je plánovaná na Q3 2018. Creative sa bude snažiť integrovať túto technológiu do rôznych aplikácii.

Viac informácii nájdete na sxfi.com.

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk