Fest Anča Game Days odhaľuje prvých hviezdnych hostí

Fest Anča Game Days odhaľuje prvých hviezdnych hostí

 

Game Days 2018 prinesú zo sebou prednášky známych osobností nezávislej hernej scény.

Herné dni Fest Anča Game Days sa pomaly blížia. Už 29.6. a 30.6. sa v Žiline uskutoční už 5. ročník tohto výnimočného podujatia. Čo si tentokrát pripravili počas Game Days? Po prvý krát bude oficiálne odovzdávaná cena Slovenská hra roka. Ceny si odnesú hry v štyroch kategóriach - Najlepší game design, Najlepší vizuálny design, Najlešpí debut a Najlepšia hra roka. 

Zaujímavým bude aj samotný program Game Days, kedy sa predstavia mnohí slovenskí a medzinárodní speakri. Medzi hlavné hviezdy podujatia určite patrí Callum Underwood, ktorý v minulosti pracoval pre Oculus Rift a Intel. Rozrozpráva sa o spôsoboch, ako lepšie prezentovať hru pred vydavateľmi. 

Bartlomiej Gajewski, autor oceňovanej hry 911 Operator, v ktorej radíte ako zamestnanec pohotovostnej telefonickej služby ľuďom v nepríjemných situáciach, porozpráva niečo o úspechu svojej hry už v prvý deň Game Days.

O hre Attentat 1942, ktorá sa priamo týka aj našej histórie prednesú pár slov Jakub Gemrot a Lukáš Kolek z Čiech. Táto hra, venujúca sa atentátu na Ríšskeho protektora Reynharda Heydricha, vyhrala nedávno cenu na Berlin Gaming Festival, čo je však paradoxné, keďže ju v Nemecku súdy zakázali kvôli vyobrazeniu svastiky.

Fest Anča privíta aj dvojicu vývojárov z Londýna - Gregorios Kythreotis porozpráva o designe herných levelov a Daniel Fineman zase predstaví nástroje vytvorené v Unity pre dosiahnutie filmového looku traileru na pripravovaný Projekt Sable.

O virtuálnej realite a tvorbe animácií v nej sa budete môcť dozvedieť počas prednášky Milana Grajetzkiho a Daria Seyba z Nemecka. 

Na záver na si organizátori prichystali unikátnu prednášku týkajúcu sa hardvérových hier, teda takých, na hranie ktorých vám stačí iba herná periféria. Vývojár hry LineWobbler - Robin Baumgarten bude rozprávať o inováciach vo sfére počítačových hier. 

Viac informácií o Fest Anča nájdete na webe www.festanca.sk/2018

Zdroj: tlačová správa 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk