Štartuje týždňový maratón hier Games Done Quick

Štartuje týždňový maratón hier Games Done Quick

 

Nasledujúci týždeň budeme môcť každý deň sledovať speedruny na kopec populárnych i menej známych hier.

Summer Games Done Quick 2018 štartuje dnes, 24. júna 2018, o 18:30 a celá zábava skončí 1. júla v ranných hodinách.

Ak ste o udalosti ešte nepočuli, ide o akciu, kde sa stretnú hráči z celého sveta a je streamovaná na Twitch.tv. Na programe sú speedruny rôznych hier, či už ide o 100% hry, speedrun bez použitia glitchov a chýb v hre alebo využitie bugov na zdolanie niekoľkohodinových RPG.

Celá vec sa organizuje na podporu dobrej veci a v tomto prípade to je pre organizáciu Doctors Without Borders. Tí slúžia vo vyše 70 krajinách po celom svete a pomáhajú obetiam násilia, katastrof, epidémií a podobne.

Počas streamu je možné dobrovoľne prispieť peňažnou sumou. Tá bude venovaná spomenutej organizácii, no takáto podpora má prínos aj pre nás, hráčov, respektíve divákov. V hrách si budú môcť speedruneri zvoliť rôzne ciele a dotáciami je možné za ne hlasovať. Či už ide o to akú farbu brnenia bude používať hráč v Gauntless, či v Resident Evil 4 bude mať na sebe skin a použije špeciálny Glitch, ako pomenuje svoje postavy v RPG a podobne. Pre rôzne ciele je možné hlasovať priamo na stránke, kde sa dotácia platí. Zároveň bude každý, kto prispeje, zaradený do súťaže o ceny. Zatiaľ je v ponuke 8. generácia konzol a herný PC, občas sa ale ceny zvyknú rozšíriť o merchandise z hry, ktorá sa streamuje a iné maličkosti, ktoré potešia hráčov.

Program hier, ktoré si budeme môcť pozrieť je naozaj pestrý. Dnes bude šanca stihnúť Spyro the Dragon, o polnoci sa bude hrať kampaň nemŕtvych zo základného Warcraft 3, o niečo neskôr Resident Evil 4, v utorok bude na obrazovkách Rise of the Tomb Raider a mnoho iných. Celý zoznam si môžete pozrieť na oficiálnom webe, pričom časy sú automaticky skonvertované do vašej časovej zóny.

Celý stream sa dá sledovať na Twich kanáli Games Done Quick.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk