Dočkáme sa Gothic 4? Pirane už dokonca do hry pripravili prvé assety

Dočkáme sa Gothic 4? Pirane už dokonca do hry pripravili prvé assety

 

Gothic, Gothic náš milovaný.

Ak je v našich krásnych slovenských zemiach kultovejšej a obľúbenejšej hry než je česká Mafia, tak je ňou jednoznačne a nepochybne nemecká séria Gothic. Prvé tri diely patria medzi tie hry, ktoré každý z nás prešiel niekoľkokrát a pre ktoré by sa nejeden aj pobil, aby ochránil ich česť. Ono by ani dokonca nebolo prekvapením, keby prípadné ohlásenie štvrtého dielu mohlo vyvolať vyhlásenie nového štátneho sviatku, "Sviatok dňa, keď bol ohlásený Gothic 4". Až tak ho tu máme veľmi radi.

Len včera sme tu mali deň, kedy sme o štvrtom Gothicu ani nechýrovali, a dnes je už zrazu všetko inak. Björn Pankratz, vedúci Piraní, sa totiž v streame na Twitchi priznal (tu, tu a tu), že rozmýšľajú nad viacerými hrami, pričom medzi nimi skloňujú aj Gothic 4. Nie sú to navyše len také letmé premýšľania, ale skutočne vážny záujem, ktorý dokonca dokumentuje aj to, že už bolo pre hru vytvorených niekoľko assetov.

Nomen omen

Možno sa teraz sami seba pýtate, že ako to môže byť Gothic 4, keď to už máme predsa Arcania: Gothic 4. Je treba pripomenúť, že tá hra sa tak pôvodne síce volala, ale s Gothicom ako takým nemala spoločné takmer nič a navyše, čo je dôležitejšie, dnes sa už tak nevolá. Už niekoľko rokov totiž vývojári zo štúdia Spellbound Entertainment nevlastnia práva na značku, a teda hru už nájdete len pod názvom Arcania.

Ak by sa Piranha Bytes predsa len rozhodli pracovať na pokračovaní gotickej RPG série, môžeme očakávať, že hra by sa Gothic 4 nevolala a to z praktických dôvodov. Arcania: Gothic 4 bola priemerná hra a veľmi chabé RPG, ktoré pôvodnej sérii uškodilo. Preto by použitie názvu Gothic 4 pre prípadné pokračovanie mohlo asociovať príbuznosť k Arcanii a to by mohlo mať (teda aspoň teoreticky) neblahý vplyv na predajnosť.

Arcania ako Gothic 4? Ale prosím vás. Tá hra by ním nebola, ani keby sa volala Gothic 4: Gothic - The Gothic

Kedy by sme sa mohi dočkať hry? Pravdepodobne až o niekoľko rokov, a to najskôr až na novú generáciu konzol. Björn Pankratz Gothic 4 spraviť chce a určite ju aj spraví, no ešte predtým tu budeme nepochybne mať Elex 2, o ktorom bolo rozhodnuté dokonca ešte pred vydaním prvej hry. Elex bola síce technicky zastaralá, no po stránkach RPG hrateľnosti veľmi kvalitná a podarená hra, ktorá si doslova pýta pokračovanie.

Čo od Gothic 4 čakať?

Tu sme si už ale vedomí, že niektorým možno privodíme jemné vrásky na čele. Vzhľadom na to, že Elex 2 má byť čo do náročnosti ľahší a viac zameraný na príbeh, je možné, že sa tieto novinky dostanú aj do Gothic 4. Hráči Elexu sa dosť výrazne sťažovali na úvodné hodiny hry, ktoré boli pre mnohých neprekonateľné, a to až tak, že Björn vážne začal rozmýšľať nad celkovým zjednodušením. Hra by mala byť prístupná aj hráčom, ktorí výzvy nemajú príliš v láske. A to sa samozrejme môže dotknúť aj Gothic 4, hlavne vtedy, ak to bude po Elexe 2 ich ďalšia hra, a ak tieto novinky naozaj padnú na úrodnú pôdu.

Netreba ale maľovať čerta na stenu a vytvárať lacné senzácie. Pirane vedia, ako dlho už fanúšikovia čakajú na pokračovanie a osobne nepochybujeme, že ak tá hra raz vyjde, bude do bodky spĺňať všetky náročné kritériá, ktorá by hra ranku Gothic spĺňať mala.

Zdroj: Gry-Online

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk