Ohlásenia novej hry od Rocksteady Studios sa len tak nedočkáme

Ohlásenia novej hry od Rocksteady Studios sa len tak nedočkáme

Zatiaľ si musíme vystačiť s terajšími hrami s Batmanom.

Nebolo to ani tak dávno, kedy bolo štúdio Rocksteady velebené naprieč celým herným svetom kvôli ich fenomenálnemu úspechu so sériou Batman. Dokázali dokonale preniesť pochmúrne batmanovské univerzum a spojiť ho s explozívnym súbojovým systémom a zaujímavými hernými mechanikami, vďaka čomu vystúpali doslova až na herný Olymp.

Batman ako taký im ale paradoxne pošramotil povesť. Ich posledný titul Batman: Arkham Knight síce priniesol opäť výborne namiešaný herný koktejl, no bola to práve po technickej stránke veľmi nešťastne spravená PC verzia, ktorá privolala na tvorcov spŕšku kritiky. To spôsobilo útlm štúdia, ktoré odvtedy nevydalo ani jednu hru (no dobre, rok po Arkham Knight vydali ešte Batman: Arkham VR, no tú hodinu trvajúcu jednohubku okresanú o zábavnosť ich pôvodných hier s Batmanom za plnohodnotnú hru nepovažujeme).

Na čom momentálne pracujú? Pracujú na niečom? Bude to ďalší Batman? Odpovedať vieme len na druhú otázku v poradí. Áno, Rocksteady pracuje na nejakej hre. Názov, žáner a ani dátum vydania bohužiaľ nepoznáme. A dlho asi ani nebudeme. Tvorcovia vyhlásili, že hru predstavia, až keď budú skutočne pripravení ju predstaviť. Či to bude pri nejakej príležitosti ešte tento rok alebo si ohlásenie nechávajú na budúci, to vedia len oni sami. V súčasnosti vieme, že na San Diego Comic-Cone ju spomínať nebudú.

Podľa zvestí by malo štúdio pracovať na hre Superman, no zatiaľ ide len o nikým nepotvrdené klebety, tak túto správu nebudeme ďalej rozvíjať. Superman by ale bol rozhodne zaujímavý a atmosférou určite veľmi odlišný od ich doterajších temných hier.

Batman: Arkham City je všeobecne tou najlepšou hrou, akú kedy Rocksteady vytvorili

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk