Viac ako polovica rodičov ignoruje vekové odporúčania hier

Viac ako polovica rodičov ignoruje vekové odporúčania hier

 

Rodičia nechávajú, aby sa ich deti hrávali hry, ktoré sú pre nich absolútne nevhodné.

Podľa výskumu webu Childcare.co.uk, ktorý na vzorke 2000 respondentov vyspovedal rodičov detí, viac ako polovica z nich necháva svoje deti hrať sa Grand Theft Auto V, bez ohľadu na to, že hra je vhodná až pre ľudí od 18 rokov. Čo je horšie, deti sa tieto hry hrajú bez supervízie a rodičia im ich kupujú bez ohľadu na to, aby vedeli, akú hru vlastne kupujú.

Táto správa nie je veľkým prekvapením, nakoľko vekové obmedzenia na krabiciach s hrami sú vo veľkej miere rodičmi ignorované. Podľa zistení prieskumu to vyzerá, že rodičia sa na vekové obmedzenia pri hrách pozerajú úplne inak ako na obmedzenia pri filmoch. Pri otázke, či by nechali svoje dieťa vo veku 10-14 rokov pozerať film vhodný od 18 rokov, iba 18% rodičov odpovedalo kladne.

86% rodičov prezradilo, že nesleduje vekové odporúčanie pri hrách zatiaľ čo len 23% nesleduje vekové odporúčania pri filmoch.

43% rodičov si však všimlo zmeny v správaní ich dieťaťa, keď hrali hru, ktorá pre nich z vekového hľadiska nie je vhodná a takmer štvrtina si všimla, že ich deti rozumejú a používajú nadávky a ofenzívny slovník odkedy hrávajú takéto hry.

72% rodičov boli matky a ich deti boli v rozmedzí 5 až 16 rokov, pričom 53% boli chlapci a 47% bolo dievčat. 34% rodičov prezradili, že si uvedomujú, že ich deti trávia pri hre štyri a viac hodín denne.

Childcare.co.uk skonštatovali, že je veľmi divné, ako rozdielne pristupujú rodičia k vekovým obmedzeniam pri filmoch a pri hrách a to aj napriek tomu, že si zjavne uvedomujú negatívne následky nevhodných hier na ich deti.

Zdroj: eurogamer.net

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk