Sony zvažuje niekoľko možností o cross-platform hraní medzi PlayStation a ostatnými konzolami

Sony zvažuje niekoľko možností o cross-platform hraní medzi PlayStation a ostatnými konzolami

Sony sa už pomerne dlho bráni cross-platform hraniu medzi PlayStation a ostatnými konzolami (Xbox, Nintendo Switch), avšak veci v posledných dňoch mierne vyeskalovali.

Reč je o nedávnom fiasku pri vydaní Fortnite na Nintendo Switch, kedy Sony zamedzilo EpicGames prepojiť herný obsah Fortnite účtov medzi PS4 a Switch. Po týchto udalostiach si Sony vyslúžilo vlnu kritiky - a to už spoločnosť Sony nenechalo chladnou.

Na nedávnej Gamelab konferencii Shawn Lyden, CEO spoločnosti Sony Interactive Entertainment, oznámil, že Sony vypočula kritické ohlasy a momentálne zvažuje niekoľko možností ako vyriešiť "medzikonzolové" hranie. Ako tvrdí Shawn Lyden, prepojenie konzolového hrania by zasiahlo viac hier ako iba Fortnite a preto si tieto veci vyžadujú čas. 

Problémy sa však môžu vyskytnúť keď sa spomenie slovo peniaze. John Smedley, bývalý zamestnanec Sony Online Entertainment k tejto téme uviedol, že za jeho čias v Sony boli interným problémom cross-platformu práve peniaze. Sony malo mať údajne problém s predstavou, že by si hráči kupovali hry na Xbox a hrávali ich na PS, čím by vlastne oberali Sony o zisk. Shawn Lyden však tieto tvrdenia vyvrátil keď priznal, že Sony v princípe s cross-platform problém nemá, nakoľko sa s touto myšlienkou pohrávajú práve aj z biznis hľadiska. Dúfajme teda, že sa Sony podarí nájsť kompromis, a na svoje si prídu tak hráči, ako aj samotná Sony.

Zdroj: gamesteller.us

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk