The Binding of Isaac ožíva mimo herných obrazoviek

The Binding of Isaac ožíva mimo herných obrazoviek

 

Vo výrobe je nová The Binding of Isaac hra a v takejto podobe ju očakával iba málokto.

Pred pár mesiacmi nemal Edmund, tvorca Isaaca, najmenšiu chuť vrhnúť sa do nového projektu, ktorý by preniesol jeho výtvor za hranice virtuálneho sveta. Za tú dobu sa toho ale veľa zmenilo, ako aj jeho názor na spracovanie titulu The Binding of Issaac v inej, než videohernej podobe. A tak tu máme The Binding of Isaac: Four Souls, kartovú hru, ktorá na Kickstarteri zožala úspech hneď, ako sa spustila kampaň.

Pôvodný cieľ, ktorý Edmund stanovil na 50 000$, bol prekonaný za 1,5 hodiny. Momentálne, 5 dní pred skončením, má kampaň vyzbieraných vyše 1,5 milióna, čo by človek bral ako rozpočet pri nejakej AAA hre a nie pri spoločenskej hre. Každopádne to ale vyzerá, že kartová verzia Isaaca zaujala hráčov dostatočne na to, aby na hru prispeli.

Pri vytváraní kariet sa Edmund snažil čo najviac zachovať všetko, čo robí Binding of Isaac výnimočným. I keď kartová hra bude prebiehať inak než tá na PC, hráči tu nájdu všetky známe postavy, predmety a príšery. Navyše oproti videohrám je Four Souls hra s kooperatívnymi mechanikami, kde si hráči musia navzájom pomáhať. Teda aspoň do bodu, kedy sa medzi nimi objaví prvý zradca.

Hra je určená pre 2 až 4 hráčov a hráči budú spoločne zbierať predmety, bojovať s príšerami a hľadať poklady. Vyhrá ten, kto ako prvý nazbiera viac než 4 duše, no ak sa hráči rozhodnú ísť na vlastnú päsť hneď v úvode hry, ďaleko nezájdu.

Na kampaň sa dá prispieť rôzne, no už za 25$ získate základnú verziu The Binding of Isaac: 4 souls, za 35$ k tomu dostanete aj rozšírenie(viac kariet do hry) a za viac peňazí budú k hre pribalené ešte nejaké predmety navyše, ako napríklad podložka na hranie, tričko a iné tématické predmety.

Vydanie The Binding of Isaac: Four Souls je plánované na november 2018, čo je pomerne skoro, iba pár mesiacov po tom, čo sa skončí kampaň. Vyzerá to ale, že Edmund má už pripravenú väčšinu, respektíve celú hru a v kruhu známych ju už stihol aj otestovať. A keďže v hre nie sú žiadne figúrky ani iné extra komplikované predmety, nie je dôvod báť sa, že by bolo vydanie hry oddialené kvôli komplikáciám pri výrobe, ako sa stáva pri väčších spoločenských hrách.

 

Ak vás hra zaujala a nestačí vám kickstarterová ukážka, počas kampane bol odvysielaný stream kde autori porozprávali niečo o hre a ukázali aj to, ako sa Four Souls hrá.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk