Bulharský hacker bol zatknutý za prelomenie protipirátskej ochrany Denuvo

Bulharský hacker bol zatknutý za prelomenie protipirátskej ochrany Denuvo

 

Voksi bol jednou z najznámejších osobností crackerskej komunity.

Ochrana Denuvo je od svojich počiatkov známa ako najsilnejšia ochrana pred nelegálnym sťahovaním hier na PC, čo však ani zďaleka neznamená, že je nepremožiteľná. Za posledné roky bola už mnohokrát prelomená, odpoveďou bol vždy rýchly vývoj dokonalejšej verzie.

V roku 2016 sa podarilo bulharskému hackerovi pod prezývkou Voksi obísť Denuvo a aj keď bola ním objavená slabina o pár dní zaplátaná, stal sa prominentnou osobnosťou na scéne crackovania Denuva. Poslednou dobou sa mu obzvlášť darilo a za posledné dva mesiace prelomil ochranu niekoľkých hier, vrátane Football Manager 18, Injustice 2 Dragonball FighterZ. Pre portál TorrentFreak dokonca začiatkom júla povedal, že sa nezastaví, pokiaľ "rakovina Denuvo" nezmizne zo všetkých hier. Zdá sa, že toto bolo pre spoločnosť Denuvo poslednou kvapkou.

Na subreddite CrackWatch včera Voksi napísal, že polícia vtrhla do jeho domu a bol zatknutý.

Konečne sa to stalo, dalo sa to čakať, Denuvo na mňa podalo žalobu bulharským úradom. Polícia prišla včera a zobrala server a môj osobný počítač. Potom som musel ísť na políciu na výsluch.

Voksi

Podľa jeho vyjadrenia sám kontaktoval Denuvo a zdá sa, že sú ochotní sa dohodnúť, posledné slovo má však prokurátor.

Bohužiaľ, už viac nebudem môcť robiť to, čo som robil. Robil som, čo som robil pre vás a, samozrejme, pretože nafúknutý softvér v našich hrách by nemal byť vôbec dovolený. Môžno niekto iný môže pokračovať v mojom boji.

Voksi

Denuvo sa pre Kotaku vyjadrilo, že zatknutie bolo výsledkom spolupráce Denuva a bulharskej kyberkriminalistickej jednotky.

Rýchla akcia bulharskej polície v tejto veci ukazuje silu spolupráce medzi presadzovateľmi zákona a technologických poskytovateľov, ako aj to, že pirátstvo je vážny zločin, za ktorý budú následky.

Mark Mulready, viceprezident kyberbezpečnosti spoločnosti Irdeto, materskej spoločnosti Denuva

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk