LaCie d2 Professional: externý disk pre náročných s kapacitou až 10 TB

LaCie d2 Professional: externý disk pre náročných s kapacitou až 10 TB

LaCie, prémiová značka spoločnosti Seagate Technology, uvedie v auguste na český a slovenský trh externý disk d2 Professional. Zariadenie nájde uplatnenie u profesionálov, ktorí potrebujú navýšiť obmedzenú kapacitu SSD úložiska na svojom notebooku alebo All-in-one PC o ďalších až 10 TB.

Vďaka rozhraniu USB 3.1 dosahuje disk po pripojení k najmodernejším zariadeniam, ako sú nový MacBook Pro alebo notebooky s portom USB 3.1 (USB-C), prenosových rýchlostí až 240 MB / s. Novinka využíva pevný desktopový disk Seagate Barracuda Pro vyznačujúci sa vysokým výkonom a spoľahlivosťou. Cena modelu LaCie d2 Professional, ktorý sa dodáva s päťročnou zárukou a službou obnovy dát, začína na 6 690 Kč, resp. 219 euro za 4TB variant. V predaji bude tiež 6TB verzia za 8690 Kč, resp. 279 euro a 10TB verzia za 13 790 Kč, resp. 449 euro s DPH.

Vďaka obojstrannému portu USB-C je novinka od LaCie vybavená rýchlym rozhraním USB 3.1, čo znamená prenosovú rýchlosť až 240 MB za sekundu. Disk možno ale pripojiť aj k starším počítačom Mac aj Windows, ktoré majú porty USB 3.0 alebo USB 2.0, a to prostredníctvom káblovej redukcie z USB-C na rozhranie USB-A.

Masívnu kapacitu úložiska a rýchle prenosové rýchlosti ocenia najmä profesionáli pracujúci s veľkými archívmi dát. Typickým príkladom je rozsiahla knižnica súborov vo formáte RAW a práca s jednotlivými súbormi. Vysoký výkon a univerzálna kompatibilita umožňujú užívateľovi na disk nahrať a potom z neho rýchlo prenášať hodiny videí vo formáte RAW na záložné RAID zariadenia alebo server. Disk je vďaka svojej kapacite vhodný tiež pre uchovávanie kompletných projektov. Rýchlejšie prenosy prinášajú úsporu času tiež pri presúvaní súborov z pamäťovej karty fotoaparátu alebo kamery do softvéru Adobe Lightroom.

Konštrukciu externého disku LaCie d2 Professional vyrobenú z jediného bloku hliníka navrhol Neil Poulton, dvorný dizajnér značky LaCie. Toto riešenie znižuje hlučnosť, eliminuje vibrácie a je zárukou vysokej spoľahlivosti. Stojí za zmienku, že vôbec prvýkrát za viac ako 20 rokov zvolil výrobca pre model z radu d2 čiernu farbu skrine namiesto tradičnej hliníkovej.

K tomuto disku značka LaCie ponúka nadštandardnú päťročnú záruku spojenú so službou Rescue Data Recovery - obnovou dát, ktorá je zdarma po celom svete. Služba sa vzťahuje na disky poškodené v dôsledku prírodnej katastrofy, mechanického alebo náhodného poškodenia. Služba obnovy dát má zhruba 90% úspešnosť a vykazuje viac ako 95% spokojnosť zákazníkov. Majitelia disku k nemu dostanú ako bonus tiež mesačné členstvo služby Adobe Creative Cloud s prístupom ku kompletnej sade počítačových aj mobilných aplikácií od firmy Adobe.

Technické parametre:

Kapacita

4/6/10 TB HDD-rýchlosť až 240 MB/s

Disk

Seagate Barracuda 7200 RPM HDD Enterprise 24/7

Rozmery a hmotnosť

188.5 x 60 x 130 mm; 1,4 kg

Rozhranie

1 x 3,1

Systémové požiadavky

PC s USB port-C, USB 3.0 alebo USB 2.0

Mac OS X / Windows 10 10.12 alebo novší

Aspoň 600 MB miesta na disku

Príslušenstvo

-C USB kábel (USB-3,1-5 Gb/s)

USB adaptér-USB-A na C

externého zdroja

Manuál

Služby

5-ročná záruka vrátane Rescue Data Recovery

Zdroj: LaCie

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk