Nové UPS CyberPower rady UT majú až o 80% nižšiu spotrebu

Nové UPS CyberPower rady UT majú až o 80% nižšiu spotrebu

 

CyberPower uvádza na trh nové modely zdrojov neprerušovaného napájania (UPS) rady UT určené pre domácnosti a malé kancelárie.

Spínané jednofázové záložné zdroje UT650EG-FR / UT850EG-FR dokážu pri výpadku sieťového napájania udržať v prevádzke až tri pripojené zariadenia, napr. očítače, malé servery, sieťové NAS, bezpečnostné systémy a pod. takmer pol hodiny. Modely sa líšia dodávaným celkovým výkonom (360 W / 425 W) a prítomnosťou konektorov pre ochranu telefónnej alebo sieťovej linky proti prepätiu a možnosťou ovládania pomocou počítača prostredníctvom USB portu. Unikátna technológia pre úsporu energie výrazne znižuje spotrebu samotného zdroja a teda prevádzkové náklady.

UPS zdroje UT650EG-FR / UT850EG-FR sú vybavené ochranami proti preťaženiu, prepäťovým špičkám, prepäťovým rázom, elektromagnetickému a rádiovému rušeniu. Navyše sú osadené aj porty RJ11 / RJ45 pre ochranu telefónnej alebo sieťové linky s rýchlosťou 1 Gbit/s. Funkcia automatickej regulácie napätia poskytuje stabilnú úroveň výstupu. Zdroj je možné používať spoločne so záložnými generátormi, čím možno zaistiť dlhšiu dobu neprerušenej prevádzky pri prípadnom výpadku sieťového napájania. Vstavaný akumulátor sa na plnú kapacitu dobije za 6 hodín. Oba zdroje sú tiež vybavené unikátnou technológiou úspory energie, vďaka ktorej podľa nezávislého testu skúšobnej a certifikačnej spoločnosti SGS vykazujú najnižšiu spotrebu z porovnateľných produktov iných značiek - až o 80% nižšie ako najmenej úsporný výrobok v teste.

O stave zdroja informuje trojitý LED indikátor a na výpadok napájania môže upozorniť nastaviteľný alarm. Zdroj UT850EG-FR je oproti nižšiemu modelu navyše vybavený USB portom pre pripojenie k počítaču, z ktorého ho možno ovládať pomocou riadiaceho a informačného softvéru POWERPANEL, ktorý výrobca poskytuje zadarmo a je plne lokalizovaný do češtiny. Softvér Powerpanel umožňuje ľahko a rýchlo kontrolovať stav UPS, nastaviť automatické alebo časované vypínanie a podniková verzia (POWERPANEL Business Edition) dokáže aj zasielať e-mailové upozornenia.

Kľúčové vlastnosti UPS CyberPower UT650EG-FR / UT850EG-FR:

• Zdroj neprerušeného napájania s celkovým výkonom 360 W, respektíve 425 W pre 3 spotrebiče
• Ochrana proti preťaženiu, prepätiu a rušeniu
• Výrazná úspora energie oproti UPS iných značiek
• Stavový LED indikátor
• Užívateľsky nastaviteľný alarm
• Ochrana telefónnej alebo sieťové linky - rýchlosť 1 Gbit/s
• Ovládanie z PC pomocou zadarmo poskytovaného softvéru (pri modeli 850VA)
• Možnosť použitia spoločne so záložným generátorom
• Elegantný a moderný dizajn v prevedení "tower"

Zdroj: CyberPower, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk