Boli sme sa osobne pozrieť na najnovšie produkty spoločnosti Acer

Boli sme sa osobne pozrieť na najnovšie produkty spoločnosti Acer

Tie najväčšie a najdôležitejšie spoločnosti IT biznisu zvyknú svoje novinky predstavovať na tých najväčších novinárskych a spotrebiteľských akciách, ako je napríklad E3 v USA alebo IFA v Nemeckom Berlíne. Na takéto podujatia sa ale nedostane každý novinár či fanúšik, a preto je prístup spoločnosti Acer, ktorá vždy po veľkých predstaveniach organizuje aj lokálne stretnutia pre užšiu novinársku obec, veľmi vítaný. Tentokrát dostala redakcia Gamesite.sk pozvanie na kľudné vody pražskej Vltavy a my sme samozrejme neváhali a išli sa pozrieť, čo dobrého si pre svojich zákazníkov Acer pripravil.

Spoločnosť Acer naposledy ohlasovala veľké novinky koncom augusta na spomínanej akcii IFA Berlin, z ktorej sme ponúkli aj krátky článok, hoci bol vtedy pripravený len na základe online prenosu a tlačovej správy. V Prahe sme ale mali možnosť sa s niektorými novinkami stretnúť aj naživo a hlavne si vypočuť priamo z úst zainteresovaných, v čom sú tieto produkty lepšie, ľahšie, či výkonnejšie.

Hoci sa na Gamesite.sk zameriavame prevažne na hry a hráčov, budú určite nielen pre nás zaujímavé aj zariadenia zamerané na bežných používateľov, či profesionálov, ktorými zástupcovia spoločnosti Acer začali celú prezentáciu, držiacu sa hesla MAXIMIZE - minimize (MAXIMALIZOVAŤ - minimalizovať). V nových produktoch sa práve toto heslo ukazuje naozaj silno, pri snahe maximalizovať všetky dôležité vlastnosti ako výkon, výdrž batérie, zážitok z používania či hrania a pritom minimalizovať iné, napríklad váhu, pôdorys, hlučnosť, či potenciálne problémy.

Na začiatok sme si vypočuli bližšie informácie o zámeroch spoločnosti Acer preniknúť na trh s virtuálnou realitou za pomoci dvojice okuliarov StarVR One a Acer OJO 500. Treba spomenúť, že Acer sa stal väčšinovým vlastníkom StarVR ešte minulý rok, kedy spolu so štúdiom Starbreeze investoval nemalé peniaze do financovania StarVR projektu. Nový headset StarVR One rozmútil vodu len prednedávnom na konferencii SIGGRAPH 2018, kde sa ako nasledovník pôvodného StarVR modelu predstavil vo veľmi pozitívnom svetle. Tam, kde iné VR okuliare ponúkajú iba 100 stupňové zorné pole, bol už pôvodný StarVR so svojimi 170 stupňami svetoborným produktom. StarVR One túto hodnotu zvyšuje na 210 stupňov a v praxi tak dosahuje hodnôt zorného poľa bežného človeka. V spojení s 5K rozlíšením 90Hz AMOLED panelov a pridaním Tobii technológie sledovania očí sa na tento headset zatiaľ znášajú iba slová chvály a je dokonca označovaný za kráľa VR okuliarov.

{embed_video https://www.youtube.com/watch?v=KtlFJ3aV8Os}

Acer OJO 500 sú na druhú stranu okuliare primárne určené skôr pre firemné či náučné použitie zmiešanej reality. Vďaka odnímateľným panelom a patentovanému systému prenosu zvuku z prednej časti okuliarov do uší si vieme predstaviť ich použitie pri prehliadkach, učení alebo prezentáciách.

Bližšieho predstavenia sa dočkal aj All-in-one počítač s označením Acer Z24, disponujúci moderným dizajnom, bezrámikovým displejom a až štyrmi mikrofónmi schopnými začuť hlas či príkazy aj z väčšej diaľky. V spolupráci s porporou hlasových asistentov Cortana od Microsoftu aj Alexa od spoločnosti Amazon bude Z24 určite veľmi silným nástrojom ako pri zabezpečení zábavy v domácnosti, tak aj pri organizácii pracovných záležitostí v kancelárii.

Konečne sme sa ale dostali k notebookom. Acer svoje rady vylepšuje každý rok, no niektoré modely sa dočkajú väčších zmien ako iné. Obľúbené kúsky z radu Aspire sa dočkali vylepšenia na ôsmu generáciu Intel procesorov a Aspire 7 s 15,6 palcovým displejom bude dostupný po novom už aj s dedikovanou grafickou kartou.

Veľkými zmenami ale prešiel rad Swift, kde sa modelu s označením Swift 7 podarilo poraziť dávno vytúženú métu pozostávajúcu z čísiel 1/1/10 - menej ako 1 cm hrubý notebook s váhou pod 1 kg, ponúkajúci až 10 hodinovú výdrž batérie. Pokiaľ sa vám tieto čísla nezdajú naozaj úctyhodné, asi treba poznamenať, že ide o zariadenie s 15,6 palcovým displejom a plnohodnotným hardvérom a nie žiaden 10 či 12 palcový ultrabook. Acer túto métu dosiahol vďaka použitiu materiálov ako magnézium a hliník a my sme mali možnosť sa o jeho prekvapivej váhe, respektíve jej absencii, presvedčiť osobne. A keby neboli predošlé čísla dostatočne zaujímavé, ponúkne Acer Swift 7 aj takmer bezrámikový displej s 92% pokrytím.

Teraz už ale k herne ladeným zariadeniam. Už v predošlom článku z júna tohto roka sme priniesli informácie aj fotky nových herných notebookov a počítačov z radu Predator. Stolové počítače Predator ORION 3000, 5000 a 9000 by mali pokryť túžby všetkých hráčov, od tých menej náročných, či hľadajúcich kompaktnejšie zariadenie, až po fanatikov do toho najväčšieho možného výkonu. Už najnižší rad Orion 3000, so svojou podporou procesorov až do výšky Core i7 ôsmej generácie, grafickej karty GTX 1080 a maximálne 64 GB RAM, sa napríklad hodí nielen na hranie, ale zvládne aj náročnejšie úlohy. Orion 5000 pridáva podporu pretaktovaných procesorov a možnosť používať dve grafické karty GTX 1080 v režime SLI. A Orion 9000 zvyšuje dostupnosť procesorov až na polo-profesionálne kúsky i9 a podporu viacerých kariet GTX 1080 Ti.

Veľkou správou pre profesionálnych streamerov aj “bežných” profesionálov, pracujúcich s videom či inými na výkon náročnými úlohami, ktorí sa aj radi zahrajú, bol ešte Acer Predator X, ktorý predstavuje ten najbrutálnejší možný výkon, ktorý sa ešte dá označiť slovom stolový počítač a nejde o server. Vo svojich rozmerných útrobách totiž ukryje až dva Intel Xeon E7-8890 v4 procesory, každý s 24 fyzickými jadrami, 12 ECC DIMM slotov pre RAM, a dve grafické karty v režime SLI. Toto monštrum samozrejme nevyužije každý, respektíve ho využije asi málokto, no to nám nebráni predstavovať si, aký užasný by s ním bol život. Teda, až na účet za elektrinu.

{embed_video https://www.youtube.com/watch?v=1ROsz39pKOA}

V neposlednom rade sme si vypočuli zaujímavosti o Acer Predator notebookoch. Modelom Predator Helios 300 a 500 sa u hráčov nadmieru darí, za čo vďačia dobrému vyváženiu dizajnu, výkonu a ceny. Helios 300 so svojimi Core i5 a i7 procesormi a grafickou kartou GTX 1060 6 GB poteší všetkých milovníkov 1080P hrania na High až Ultra detailoch. Vyšší rad, Helios 500 so svojou ponukou procesorov Intel Core i7, i9 v spojení s kartou GTX 1070 8 GB a AMD Ryzen 7 2700 s AMD Radeon Vega 56 už osloví tých najnáročnejších hráčov a fanúšikov.

Horúcou novinkou v segmente Acer Predator notebookov, ktorej sa ale dočkáme až začiatkom budúceho roka, bol Acer Predator Triton 900. Bližšie špecifikácie, čo sa týka komponentov, ešte nepoznáme, no môžeme si byť istí, že pôjde o high-end súčiastky a s najväčšou pravdepodobnosťou grafické karty radu Nvidia RTX. Jeho najväčšou zaujímavosťou je zakomponovanie natočiteľnej dotykovej obrazovky do tela herného notebooku, krok, ktorý sme doposiaľ videli iba pri notebookoch pre profesionálne využitie. Výhody tohto systému ale vyzerajú byť naozaj veľké a príchod tohto modelu budeme určite starostlivo sledovať.

{embed_video https://www.youtube.com/watch?v=-_eO2wBxH4c}

Na záver, ako taká malá čerešnička na torte, padlo pár slov a informácií aj o produkte, ktorý by sa určite hodil každému hernému nadšencovi a nad ktorým by mnoho hráčov určite cítilo zvýšenú tvorbu slín. Ide o kreslo, teda, skôr herný brloh, s názvom Acer Predator Thronos, ktorý hráčom poskytne pohodlné sedenie a takmer ničím nerušený herný zážitok v obklopení až troch monitorov. Thronos by mal byť dostupný od budúceho roka aj na slovenskom trhu a zástupcovia spoločnosti Acer nás informovali, že nakoľko ide o naozaj veľký herný doplnok (už len podložka, na ktorú sa inštaluje kreslo a motorizované rameno, bude vážiť okolo 200 kíl), bude dodávaný celý produkt ako služba s inštaláciou. To znamená, že po výbere konfigurácie, objednaní a zaplatení, prídu špecializovaní technici až k zákazníkovi domov a celé zariadenie profesionálne nainštalujú na určené miesto. Nanešťastie, cenu sme sa zatiaľ nedozvedeli, aj keď je nám jasné, že nebude v rádoch stoviek, ale skôr tisícov eur.

{embed_video https://www.youtube.com/watch?v=8HmHEMDPnpE}

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk