Oficiálne: Štúdio Telltale Games ukončuje svoju činnosť
Update

Oficiálne: Štúdio Telltale Games ukončuje svoju činnosť

Šok pre všetkých fanúšikov.

Update: K celej záležitosti sa vyjadrilo už aj Telltale a to na Twitteri potvrdzuje zavretie štúdia. Uvádza, že počas včerajšieho rána (myslený je čas v Kalifornii) opustila rady spoločnosti väčšina zamestnancov.

Generálny riaditeľ Pete Hawley vyjadril svoju ľútosť na celou situáciou a ozrejmil, že pre spoločnosť bol posledný rok nesmierne ťažkým, pričom ako dôvod doslova uviedol, že za celú situáciu môžu slabé predaje ich posledných hier. Inými slovami, Telltale zbankrotovalo. V najbližších týždňoch sa Telltale vyjadrí, čo bude s ich hrami.

Pôvodný text: Štúdio Telltale Games, ktoré sa zameriavalo predovšetkým na tvorbu adventú rôzneho druhu, končí. Tieto správy priniesol web Gamasutra odvolávajúc sa ich zdroje blízke tejto spoločnosti. Oficiálne teda ešte nie je nič potvrdené, a preto čakáme na vyjadrenie samotného štúdia. Správy indikujú, že tvorcovia dokončia štvrtú a zároveň záverečnú sezónu The Walking Dead a potom bude nasledovať zastavenie činnosti štúdia.

Telltale Games vzniklo v roku 2004 a už od svojho zrodu hráčom prinášalo hry hlavne na motívy nejakých známejších počinov, či už týkajúcich sa filmov, seriálov a iných hier. Spomeňme napríklad staršiu sériu Wallace and Gromit, ďalej Tales of Monkey Island, Jurassic Park: The Game alebo ich asi najväčší hit, už vyššie spomenutý, The Walking Dead.

Ak sa správy ukážu ako pravdivé, Telltale nikdy nedokončí druhú sezónu The Wolf Amongs Us, Games of Trones a ani avizovanú hernú adaptáciu Stranger Things, TV seriálu of Netflixu.

Telltale Games si svojho času posvietilo aj na osudy Batmana

Zdroj: Gamasutra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk