Legendárny skladateľ Nobuo Uematsu opúšťa hudobnú scénu

Legendárny skladateľ Nobuo Uematsu opúšťa hudobnú scénu

 

Kvôli zdravotným problémom sa Nobuo Uematsu rozhodol ukončiť svoje pôsobenie na hudobnej scéne.

Final Fantasy hry majú fanúšikov po celom svete a nie je trúfalé povedať, že mnohým z nich zakotvila v pamäti práve hudba, ktorá ich sprevádza. OST týchto hier je dokonca populárny natoľko, že existujú koncerty venované iba skladbám z Final Fantasy titulov, ktoré hrajú po celom svete. A za touto hudbou stojí vo väčšine prípadov Nobuo Uematsu, ktorý je pre fanúšikov živou legendou. Je to práve on, kto dal pixelovým hrdinom život, či už cez pomalé melancholické melódie alebo dynamickú hudbu, ktorá každého nahnala do boja.

Popri Final Fantasy tvoril Nobuo hudbu napríklad aj pre Chrono Trigger, Blue Dragon, Lost Odyssey alebo Super Smash Bros. Brawl.

V našich končinách sme ho mohli vidieť a počuť v apríli 2016, kedy bol ako hosť súčasťou koncertu Final Fantasy New World v Prahe

Pre odchod zo scény na dobu neurčitú sa Nobuo rozhodol kvôli zdravotnému stavu. I keď nezdieľal bližšie informácie o chorobe, vraj ho v posledných rokoch ovplyvnila natoľko, že nedokáže podávať tak kvalitné výsledky, aké zodpovedajú jeho vysokému štandardu. Rozhodol sa teda dať si s tvorbou hudby prestávku a sústrediť sa na svoje zdravie. Kedy a či sa k tvorbe hudby vráti nevieme a ako fanúšikom nám neostáva nič iné iba zaželať majstrovi skoré uzdravenie. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk