Andrzej Sapkowski chce od CD Projektu vysúdiť 16 miliónov dolárov

Andrzej Sapkowski chce od CD Projektu vysúdiť 16 miliónov dolárov

 

Informuje o tom poľský web.

Poľský web www.gpw.pl prišiel s informáciou o súdnom spore, ktorý sa odohráva medzi štúdiom CD Projekt RED, ktoré stojí za sériou hier Zaklínač a teraz pracujú na Cyberpunk 2077, a tvorcom knižnej predlohy Andrzejom Sapkowskim. Príčinou sú samozrejme peniaze.

Keď si spomínate, v dávnejšom rozhovore Sapkowski prezradil, že ľutuje, že práva na sériu Zaklínač predal tak lacno. A zdá sa, že žiada od spoločnosti ďalšie peniaze, konkrétne 60 miliónov zlotých, čo je v prepočte približne 16 miliónov dolárov. V dokumente sa uvádza, že Sapkowski očakáva od CD Projekt RED ďalšiu platbu.

Sapkowski sa odvoláva na zákon, ktorý tvrdí, že to, že predal práva na svoje duševné vlastníctvo ho nezaväzuje k tomu, že v budúcnosti si nemôže nárokovať na ďalšiu odmenu, vzhľadom na to, že kompenzácia za toto duševné vlastníctvo bola nízka. Podľa tohto tvrdenia by sa mala platba pohybovať na úrovni 5-15% zárobkov sa za diela, ktoré boli použité. (v tomto konkrétnom prípade žiada Sapkowski 6%) 

Zástupcovia spoločnosti CD Projekt RED označili túto žiadosť za ničím nepodloženú a podotkli, že práva na Zaklínača získali úplne legálnou cestou a všetky platby ktoré im vyplývali z používania jeho diel boli splatené.

Uvidíme, ako celá táto kauza dopadne, no nie je to príjemný koniec. 

Zdroj: gpw.pl

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk