Spoluzakladateľ Microsoftu podľahol rakovine

Spoluzakladateľ Microsoftu podľahol rakovine

Jedna z najvýraznejších osobností technologického giganta.

Spoločnosť Vulcan, ktorej majiteľom bol Paul G. Allen oznámila, že tento spoluzakladateľ Microsoftu podľahol non-Hodgkinovmu lymfómu na ktorý sa liečil od roku 2009. Allen zomrel v pondelok poobede, 15. októbra 2018 vo veku 65 rokov.

Jeho sestra sa k jeho úmrtiu vyjadrila nasledovne: „Môj brat bol obdivuhodnou osobnosťou po každej stránke. Zatiaľ čo väčšina ľudí poznala Paula ako technologický mozog a filantropa, pre nás bol milovaný brat, strýko a skvelý priateľ. Paulova rodina bola požehnaná tým, že mohla vidieť jeho vtipnú a veľkorysú povahu. Aj napriek vyťažujúcej práci si vždy našiel čas pre rodinu a priateľov. V čase smútku sme vďační za prejavenie starostlivosti a záujmu zo strany každého.“

Allen sa preslávil spolu s Billom Gatesom tým, že okrem vytvárania programovacieho jazyka Basic s ním založil spoločnosť Microsoft. Po 10 rokoch však spoločnosť opustil, aby založil vlastnú firmu Vulcan v ktorej pôsobil až do svojej smrti. Okrem toho, že množstvo svojho bohatstva rozdal na charitu a na rôzne dobročinné účely (prostredníctvom svojich nadácií Allen Institute), bol aj vlastníkom tímu NFL Seattle Seahawks a tímu NBA Portland TrailBlazers.

Česť jeho pamiatke.

Zdroj: theguardian.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk