YouTuber, ktorý cheatoval vo Fortnite čelí žalobe od Epic Games

YouTuber, ktorý cheatoval vo Fortnite čelí žalobe od Epic Games

 

Cheatovanie sa opäť raz nevypláca.

Brandon Lucas na jeho YouTube kanáli zverejňuje videá, ktoré sú zamerané na hranie modifikovaných alebo hackovaných verzií hier a medzi nimi nechýba ani Fortnite.

Epic Games sa voči týmto podvodným činom ohradilo a zažalovalo YouTubera. Brandonov kanál sleduje 1,7 milióna odoberateľov. Niektoré videá bol skrz nátlak Epic nútený vymazať, pretože podliehali autorským právam.

YouTuber má podnikavé sklony a okrem natáčania videí, kde kazí hru iným, prevádzkuje aj stránky, na ktorých cheaty predáva. Jeho podnikateľský duch sa však nestretol so zdravým rozumom. Cheat na Aimbot totiž predáva za viac ako 200 $.

Žaloba je založená na tom, že cheaty, ktoré Lucas vytvoril, boli vytvorené zásahom do koreňových adresárov hry a protiprávne tak modifikoval kód hry.

Berieme problematiku podvádzania v hrách seriózne a využijeme všetky dostupné prostriedky na to, aby sme udržali zábavu v našich hrách na férovej úrovni.

Epic Games

YouTuber sa vyjadril, že je zmätený z toho, že tisícky ďalších tvorcov tiež robia obsah podobný tomu jeho ale bez následkov.

 Zdroj: bbc.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk