NBA 2K banuje hráčov za to, že používajú aukčný dom tak, ako sa má používať

NBA 2K banuje hráčov za to, že používajú aukčný dom tak, ako sa má používať

 

Tvorcom hry asi uniká význam slovného spojenia „aukčný dom“.

Reddit užívateľ FreeWitty sa na fórach posťažoval za to, že bol zabanovaný za údajné porušenie podmienok používania pri hraní NBA 2K hry (užívateľ nekonkretizoval o ktorý ročník hry ide, tak preto to nepíšem, no vyzerá to tak že ide o najnovší diel 2K19). Na tom by nebolo nič zvláštne, pretože sú určité úkony, ktoré nie sú dovolené a za to môžete dostať ban. No v tomto prípade je odôvodnenie doživotného banu skutočne smiešne.

Človek by si totiž myslel, že slovné spojenie „aukčný dom“ vychádza zo slova aukcia, čiže transakcia, pri ktorej si stanovíte vyvolávaciu cenu a predmet si odnesie ten užívateľ, ktorý ponúkne viac. Tak fungujú aukčné domy v každej normálnej hre a aj v skutočnosti. Nie však v NBA 2K.

FreeWitty bol totiž zabanovaný za „auction house sniping“, čo v praxi znamená to, že predávate predmety za nižšiu alebo vyššiu cenu, aká je priemerná cena daného predmetu, čo vlastne priamo odporuje tomu, ako funguje aukčný dom. Čiže 2K vám hovorí, že máte predmety predávať za cenu, za ktorú ju predávajú ostatní, lebo inak vám hrozí doživotný ban za porušenie podmienok používania hry.

Užívatelia Redditu samozrejme prišli s rýchlym vysvetlením. Je to tak vraj preto, lebo keby užívatelia predávali predmety pod priemernú cenu v aukčnom dome, tak by tým pádom neboli motivovaní nakúpiť si VC, teda balíčky virtuálnej meny za reálne peniaze. Otázkou tak zostáva, načo má 2K v NBA aukčný dom, keď banujú hráčov za jeho používanie? Prečo sa predmety nepredávajú za statickú cenu, keď aj tak chcú po hráčoch, aby predávali predmety za cenu, ktorá bola stanovená?

Celú konverzáciu užívateľa s podporou si môžete prečítať nižšie.

Zdroj: reddit.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk