Premiéra Atari Retro Handheldu je už za rohom

Premiéra Atari Retro Handheldu je už za rohom

Atari, lídrer na IT trhu zo začiatku sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, sa rozhodol zaapelovať na nostalgiu hráčov a vrátiť sa na trh pomocou Atari Retro Handheld...

...Ergo prenosnej konzoly založenej na modeli Atari 2600. Zariadenie, ktoré bude už za niekoľko dní dostupné v obchodoch, nielenže odkazuje na originálne zariadenie od roku 1977, ale obsahuje aj najobľúbenejšie hry z tohto obdobia.

V minulom roku bolo oznámené, že Atari Retro Handheld sa začne predávať už v decembri 2017. Bohužiaľ, početné turbulencie okolo výrobcu zariadenia spôsobili, že premiéra bola odložená takmer o rok. Tentokrát si však môžeme byť takmer istí, že zariadenie sa objaví v obchodoch.

V Európe sa začalo oficiálne presale a premiéra produktu bola naplánovaná na 26. októbra.

Atari Retro Handheld zatiaľ nebol oznámený len v USA kvôli licenčným zmluvám, ale výrobca deklaruje vôľu vyriešiť tento problém. 

Gadget má 2,4-palcovú farebnú obrazovku, TV výstup (konzolu je možné pripojiť k televízoru cez A / V konektor) a je kompatibilný s estetikou Atari z konca 70. rokov- Dokonca napodobňuje aj jeho drevené obloženie. Je napájaný batériami typu AAA. Zároveň sa do obchodov dostane špeciálny joystick, ktorý vizuálne pripomína ovládač konzoly Atari 2600. Od originálu sa líši len tlačidlom na streľbu umiestnenéným na hornej strane tyče. Podľa oznámenia sa joystick takisto môže pripojiť k televízoru.

Časom sa predpokladá aj predaj PC verzie.

Vďaka tomuto zariadeniu si budete môcť zahrať 50 ikonických, predinštalovaných hier:
3D Tic-Tac-Toe (31 in 1) Adventure, Air-Sea Battle, Asteroids, Black Jack, Bowling, Breakout, Canyon Bomber, Casino, Centipede, Circus Atari, Crystal Castles, Demons to Diamonds, Desert Falcon, Dodge 'em, Double Dunk, Fun With Numbers, Golf, Gravitar, Haunted House, Home Run, Human Cannonball, Maze Craze, Millipede, Miniature Golf, Missile Command, Night Driver, Off the Wall, Pong - Video Olympics, Quadrun, Radar Lock, Realsports Football, Realsports Tennis, Realsports Volleyball, Sprintmaster, Steeplechase, Stellar Track, Street Racer, Submarine Commander, Super Baseball, Super Breakout, Super Football, Swordquest: Earthworld, Swordquest: Fireworld, Swordquest: Waterworld, Tempest, Video Checkers, Video Chess, Video Pinball, Yar's Revenge.

Zdroj: gry-online.pl

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk