Herný web, ktorý leakol existenciu Red Dead Redemption 2 zaplatí 1 milión libier

Herný web, ktorý leakol existenciu Red Dead Redemption 2 zaplatí 1 milión libier

 

Leaknuť informácie z utajených dokomentov sa neoplatí.

Britský web Trusted Reviews publikoval ospravedlnenie smerované k vydavateľovi hry Red Dead Redemption, spoločnosti Take-Two, a taktiež aj k vývojárom hry, štúdiu Rockstar. Ospravedlnenie sa týka leaknutia existencie hry Red Dead Redemption 2 ešte predtým, ako bola hra oficiálne ohlásená. Web taktiež zaplatí 1 milión libier na charitu, ktorú vyberie spoločnosť Take-Two.

„6. februára sme zverejnili článok, ktorého zdrojom bol tajný korporátny dokument. Mali sme vedieť, že táto informácia je tajná a že by sme informáciu nemali zverejňovať. Napriek tomu, sme ju zverejnili a týmto by sme sa chceli ospravedlniť spoločnosti Take-Two.“

Nie je zrejmé, či zverejnením informácie web Trusted Reviews porušil nejaký zákon, no táto dohoda môže mať veľmi veľký dopad na budúcnosť leakov, nakoľko sa zo situácie môže spraviť veľmi výrazný precedens do budúcnosti. „Take-Two berie bezpečnosť veľmi vážne a bude právne postupovať voči každému, kto bude publikovať tajné informácie,“ prezradila spoločnosť vo vyhlásení.

V hernom biznise sa informácie leakujú každú chvíľu, no takéto uzavretie si osobne nepamätáme.

Zdroj: variety.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk