Square Enix ruší takmer všetky plánované DLC pre Final Fantasy XV. Režisér hry Hadžime Tabata odchádza z firmy

Square Enix ruší takmer všetky plánované DLC pre Final Fantasy XV. Režisér hry Hadžime Tabata odchádza z firmy

Opakuje sa fiasko s The Spirits Within?

Včerajší stream Square Enix venovaný budúcnosti Final Fantasy XV budil u fanúšikov očakávania, no nakoniec z neho boli dosť prekvapení. Pre Final Fantasy XV mali vyjsť ďalšie štyri dodatočné DLC, Episode Noctis, Episode Aranea, Episode Lunafreya a Episode Ardyn, no vyjmúc posledné menované, boli všetky ostatné zrušené. Episode Ardyn vyjde v marci 2019, pričom k dispozícii máme aj nový trailer.

Trailer na Episode Ardyn

Aby toho nebolo málo, režisér hry Hadžime Tabata, ktorý mal na starosti aj samotné prídavky, v Square Enix už ani nepracuje. Tento režisér hier ako Crisis Core: Final Fantasy VII alebo Final Fantasy Type-0 odstúpil z funkcie k 31. októbru 2018. Týmto sa taktiež vzdáva vedúcej funkcie v štúdiu Luminous Productions patriacom pod Square, ktoré bolo založené v marci.

Aj keď dôvod nebol priamo uvedený, Square jasne naznačilo, kde tkvie problém. Problémom bolo samotné štúdio Luminous Productions, ktoré vykázalo stratu 33 miliónov dolárov. Toto štúdio je tu viac ako pol roka a dodnes neprišlo s ničím významným a to vedúcich Square hľadiac na náklady štúdia už asi prestalo baviť. Aj z toho dôvodu Square podľa najnovších informácií zmenilo zameranie tohto podštúdia na vytváranie veľkých AAA titulov a nových herných značiek.

Táto celá kauza až veľmi nápadne pripomína fiasko s filmom Final Fantasy: The Spirits Within z roku 2001, ktorý režíroval Hironobu Sakaguči a ktorý vykázal masívnu stratu 52 miliónov dolárov. Následkom toho bolo zavreté štúdio Square Pictures a Hironobu Sakaguči, zakladateľ série Final Fantasy a vtedajší výkonný viceprezident Squaresoftu, odstúpil z funkcie a rovno taktiež odišiel zo Square.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk