Minikonzola PlayStation Classic využíva na spúšťanie hier bežne dostupný emulátor PCSX

Minikonzola PlayStation Classic využíva na spúšťanie hier bežne dostupný emulátor PCSX

Toľko k tej autenticite.

Ak máte pocit, že vás PlayStation Classic vráti späť 20 rokov v čase, možno že tá cesta nebude tak celkom pravá. Vedeli sme, že táto minikonzola nebude ponúkať optickú mechaniku a teda možnosť hrať hry z originálnych CD, no to, že si Sony nedá ani tú námahu, aby prišla so svojim vlastným emulátorom, to sme si ani nepredstavovali. Inými slovami, ak si kúpite za 100 eur PlayStation Classic, ako keby vám niekto predal za túto sumu emulátor PCSX, ktorý je inak úplne zadarmo bežne stiahnuteľný z internetu. Ironické je, že pred nejakým časom sa Sony chcelo súdiť s tvorcami iného PSX emulátora a teraz sa sami "znížili" pre používanie jedného.

Ako sa to zistilo? V menu konzoly je medzi licenciami napísané, že zariadenie využíva open-source PlayStation emulátor PCSX ReARMed.

Za seba osobne poviem, že som nikdy nebol fanúšikom týchto mini konzol. Či už išlo o NES Mini, SNES Mini, či teraz PlayStation Classic, všetko sú to zariadenia na míle vzdialené pôvodnému autentickému zážitku. V každom tomto prípade ide len o emuláciu pôvodného zariadenia, ktorá nikdy nenahradí kvalitu originálneho zobrazenia. Ak to s retro hraním myslíte vážne, osobne radím si radšej priplatiť za starý originálny kúsok a originálne hry, lebo len v tom prípade dostanete do svojich obývačiek kus skutočnej hernej histórie. Nebojím sa povedať, že tieto minikonzoly sú v podstate len takým bezcenným kusom plastu bez duše. Za 100 eur.

Zdroj: DSOG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk