Call of Duty „swatter“ čelí 20 rokom vo väzení

Call of Duty „swatter“ čelí 20 rokom vo väzení

 

Priznal sa k 51 trestným skutkom.

Pred nejakým časom bol celkom populárny tzv. SWATTING, čiže to, že niekto zavolal na populárneho streamera, alebo iného hráča SWAT oddiel s tým, že na danej adrese majú podozrenie z vážneho ohrozenia alebo trestného činu.

Minulý rok sa ale situácia vymkla spod kontroly, keď sa dva idioti (ospravedlňujem sa za použitie označenia) hádali pri hraní Call of Duty: WWII a vyhrážali sa navzájom, že na toho druhého privolajú SWAT oddiel. Nakoniec sa tak aj stalo, ale pri nahlásení bola oznámená zlá adresa. Výsledok? SWAT oddiel vtrhol do domu 28-ročného Andrewa Fincha a ten bol jej príslušníkmi zastrelený.

25-ročný Tyler Barriss, ktorý SWAT oddiel privolal bol následne zatknutý. Barriss síce vysvetlil po zatknutí, že celé je to omyl a privolal oddiel SWAT na inú adresu, no už mu to nepomohlo a momentálne prebieha súdny proces.

Barriss sa priznal k 51 obvineniam a hrozí mu až 20 rokov vo väzení. Navyše Barriss bol už kvôli podobnému trestnému činu potrestaný, no vzhľadom na to, že teraz pri tom zomrel nevinný človek to bude v tomto prípade iné.

Zdroj: gamerant.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk