Lootboxy v hrách sú jedným z dôvodov rapídneho zvýšenia výskytu gemblerstva u mladých

Lootboxy v hrách sú jedným z dôvodov rapídneho zvýšenia výskytu gemblerstva u mladých

Zdá sa, že lootboxy nie sú až tak neškodné, napriek tomu, že to spoločnosti tvrdia.

Asi určite viete obhajobu spoločností a hráčov ohľadom lootboxov. Väčšinou ide o niečo v zmysle „je to voľba hráčov“ alebo „pokiaľ je to kozmetický lootbox, je to OK“. Zdá sa však, že lootboxy dostanú ďalší klinec do rakvy.

Komisia ktorá sa venuje gemblerstvu vo Veľkej Británii totiž vydala štúdiu a jej výsledky nie sú pre obhajcov lootboxov veľmi priaznivé. Za posledné dva roky až 450 000 tisíc detí vo veku o 11 do 16 rokov vyskúšalo gambling. To je štvornásobne viac ako pred dvoma rokmi a ide o väčší počet detí, ako tí, ktorí v danom veku vyskúšajú alkohol, drogy alebo cigarety.

Zopár štatistik z výskumu hovorí o tom, že počas posledných 12 mesiacov, až 39% detí vo veku 11-16 rokov vyskúšalo nejakú formu gamblingu a priemer minutých peňazí počas týždňa je 16 libier. 6% z nich skúšalo gambling v online forme za pomoci účtu rodičov.

A jeden z faktorov? Lootboxy v hrách. To, že deti sú vystavené systému kde si vlastne zaplatia za niečo a v momente platby nevedia čo dostanú je jedným z hlavných faktorov, ktorý následne vedie k problémom s gamblingom v iných oblastiach. Odhliadnuc od toho, že mnoho mladých prepadá gamblingu práve vo forme herných lootboxov. Komisia preto navrhuje, aby každý produkt, ktorý obsahuje istú formu gamblingu bol prístupný až od 18 rokov.

Vyzerá to teda tak, že o chvíľu sa o lootboxy v hrách začnú zaujímať aj ďalšie krajiny a nepotrvá dlho a legislatíva bude na ceste. Následne sa budú musieť vydavatelia rozhodnúť. Buď svoje produkty budú musieť sprístupňovať až od 18 rokov alebo prestanú vyciciavať mladistvých.

Zdroj: bbc.co.uk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk