Prípravy Metro filmu prerušené, lebo scenár bol príliš „zamerikanizovaný“

Prípravy Metro filmu prerušené, lebo scenár bol príliš „zamerikanizovaný“

Práva sa tak vrátili späť Glukhovskemu.

Ešte v roku 2012 získala spoločnosť Metro Goldwyn Mayer práva na sfilmovanie knižnej série Metro, autora Dmitryia Glukhovskeho. Vyzerá to však tak, že z filmu nakoniec nebude nič, pretože práva sa vrátili späť Glukhovskemu bez výsledku.

Film mal sledovať udalosti prvej knihy, Metro 2033, no scenárista F. Scott Frazier plánoval príbeh presunúť do mesta Washington D.C. a tým pádom ho „zamerikanizovať.“ Produkcia však bola ukončená. „Projekt s MGM, ktorý zahŕňal adaptáciu mojej knihy a vytvorenie scenára nám nepriniesol nič a práva mi boli navrátené. Takže momentálne hľadáme nových producentov o možnej adaptácii, no je to veľmi dlhý a komplikovaný proces. S vydaním Metro Exodus však môžeme túto značku spopularizovať aj za oceánom a uvidíme, čo sa stane,“ povedal Glukhovsky.

Podľa všetkého je však veľmi dobrou správou, že v plánovanej forme z filmu nevzniklo nič. Zdá sa totiž, že scenárista poverený adaptovaním kníh na filmové plátno absolútne nepochopil témy, ktoré sa v knihách rozoberajú: „Metro 2033 je príbeh plný metafor. Je to nacionalizme, strachu z neznáma. Mnoho z týchto vecí nefungovali vo Washingtone D.C. V tomto meste by nefungovali nacisti, komunisti a ani Dark Ones. A nie je to o vôli ktorú chcem. Je to metafora na xenofóbiu ale nie je to komentár k africkým-američanom. Takže to nefungovalo.“

„Chceli nahradiť Dark Ones s nejakou formou náhodných monštier, no pokiaľ monštrá nevyzerajú ľudsky, tak celý príbeh o xenofóbii nefunguje, čo je pre mňa dôležité. Z filmu by sa stala generická záležitosť. Producenti sa boja film umiestniť do Moskvy, pretože Američania majú radi príbehy o Amerike. Metro knihy a hry však predali milióny kópií po celom svete a nemyslím si, že by ľudia neakceptovali príbeh, ktorý sa odohráva v Moskve. Ľudia sú už zvyknutí na americkú verziu apokalypsy a už sú z nej prejedení.“

Tak hádam Glukhovsky popri príprave scenára Metro Exodus stihne nájsť aj producentov a scenáristov, ktorí budú nasledovať víziu kníh. Metro Exodus vychádza 22. februára na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk