Epic ponúka nástroje na implementácu cross-platform zdarma pre vývojárov

Epic ponúka nástroje na implementácu cross-platform zdarma pre vývojárov

Tá funguje prakticky všade a na všetkom.

Vzhľadom na to, že Sony ako posledná umožnila cross-platform na svojej konzole prakticky už nič nebráni vývojárom, aby znížili nahrávacie časy, zlepšili matchmaking a umožnili hráčom na rôznych platformách, aby hrali spolu.

Teda, takmer nič. Ono totiž implementácia nie je pravdepodobne až taká jednoduchá. Hier, ktoré podporujú cross-play naprieč všetkými platformami veľa nie je a zdá sa, že vývoj nástrojov na implementáciu tohto riešenia si vyžaduje čas.

Epic Games, tvorcovia fenoménu Fortnite však oznámili, že vývojárom podávajú pomocnú ruku. Vytvorili totiž nástroj, ktorý umožňuje jednoducho a účinne umožniť cross-platform hranie naprieč všetkými platformami. Epic s tým má skúsenosti, nakoľko Fortnite podporuje cross-platform hranie naprieč takmer všetkými platformami, pričom ďalšia podpora pribudne v roku 2019.

Zoznam podporovaných platforiem je teda Windows, Mac, Switch, Xbox, Playstation, iOS a Android. Tento nástroj má navyše podporovať aj cross-platformové achievementy a trofeje, čo by do budúcnosti mohlo znamenať, že si možno budeme môcť svoje úspechy z hier zobrať so sebou.

Tieto nástroje navyše budú môcť vývojári využívať bez ohľadu na engine, ktorý pri vývoji hry používajú a navyše úplne zdarma. Tieto nástroje bude Epic Games distribuovať postupne počas roka 2019. Uvidíme, či sa toho chopia vývojári a prinesú nám budúcnosť, pri ktorej nebude záležať na to, či váš najlepší kamarát má Xbox One alebo Playstation 4.

Zdroj: pcgamesn.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk