Vývojárka v Ubisofte bola vyhodená kvôli tomu, že kritizovala PewDiePia

Vývojárka v Ubisofte bola vyhodená kvôli tomu, že kritizovala PewDiePia

V dnešnej dobe si asi musíme dávať veľký pozor na to, čo publikujeme na sociálnych sieťach.

To, že najpopulárnejší Youtuber planéty PewDiePie je kontroverznou osobnosťou asi netreba pripomínať. V poslednej dobe bol kritizovaný za antisemitistický slovník a viaceré výstrelky a mnoho vývojárov je na jeho osobu naštvaných.

K jedným z nich očividne patrila aj vývojárka zo štúdia Ubisoftu, Massive, ktorí momentálne pripravujú The Division 2. Dianna Lora, totiž počas tohto mesiaca zverejnila Tweet, kde sa písalo: „Čo je veľa, to je veľa. Herný priemysel: Budem vás potrebovať na to, aby sme tohto chlapíka ukončili. On vie presne kým je. Ukončite s ním všetko spojenie. TERAZ.“

Ako sa dalo čakať, početná skupina fanúšikov Felixa to zobrala až príliš osobne a začali vyhlasovať bojkot Ubisoft hrám, ako napríklad práve chystanému The Division 2. Následne prišiel s informáciou o vývoji tejto kauzy Youtube kanál The Quartering, ktorý tvrdí, že sa k nemu dostal e-mail a v ňom bolo uvedené, že práve to bol dôvod na prepustenie tejto producentky z Ubisoftu.

Na jej Twitter účte sa už viac nepíše nič o tom, že by bola zamestnankyňou Ubisoftu a celý jej účet prešiel do Protected módu, no šikovní internetoví užívatelia si všimli, že odtiaľ zmizli zmienky od The Division 2 a o Ubisofte.

Samozrejme, ide o informácie, ktoré poskytol údajný zamestnanec Ubisoftu a vôbec sa nemusia zakladať na pravde, no vyzerá to tak, že Diana chcela ukončiť PewDiePia a ukončila maximálne svoju kariéru v Ubisofte. Ubisoft sa zatiaľ k tejto situácii nevyjadril.

Zdroj: comicbook.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk