Fitbit prináša update OS a nové aplikácie

Fitbit prináša update OS a nové aplikácie

 

Fitbit OS 3.0 prináša vylepšený prehľad informácií a cvičení založený na stanovených cieľoch priamo na zápästí, či nové ciferníky a populárne aplikácie pre Fitbit Ionic a Fitbit Versa.

Fitbit oznámilo množstvo vylepšení pre svoje chytré hodinky Fitbit Ionic a Fitbit Versa:

 • Fitbit OS 3.0 prináša viac personalizovaných dát, vrátane vyhodnotenia spánku a prehľadu tréningov. Novo je tiež možné rýchlo zadať záznamy o svojej hmotnosti a príjme tekutín.
 • 10 nových populárnych kompatibilných aplikácií pre zdravie, kondíciu, inteligentnú domácnosť aj pre bežné použitie. Medzi nové aplikácie patria: Achu health, Couch to 5K, Genius Wrist a MySwimPro. Ďalšie ako FitBark, GOLD’S AMP for Fitbit, MINDBODY, Noonlight a TRX budú dostupné čoskoro v App Gallery v aplikácii Fitbit.
 • Nové Fitbit API rozhranie a open-source nástroje pre vývojárov pomôžu vývojárskej komunite zrýchliť a zefektívniť tvorbu nových ciferníkov a aplikácií pre zdravie a kondíciu. Nové aplikácie ako Alpine Snow a Skateboard sú dostupné od dnešného dňa.
 • Pokročilé monitorovanie ženského zdravia dorazí do Fitbit aplikácie začiatkom roka 2019.

Viac dát o zdraví a rýchle zadávanie informácií priamo na zápästí

Aktualizácia Fitbit OS 3.0 prináša nové možnosti s rozšíreným a jednoduchým prehľadom dát. Novo je možné sledovať priamo v hodinkách priebeh svojho spánku, zadávať príjem tekutín a hmotnosť pre lepší prehľad o osobnom zdraví. Tréningy založené na stanovených cieľoch boli pridané do inteligentných hodiniek Fitbit Ionic, Fitbit Ionic: adidas edition a Fitbit Versa. Používatelia týchto hodiniek teraz môžu nastaviť ciele v rámci spálených kalórií, prejdenej vzdialenosti alebo času pre viac ako 15 druhov športov, medzi ktoré patrí beh, cyklistika, plávanie a ďalšie. Sledovať možno štatistiky v reálnom čase, pokrok a tiež oslavy, keď sa dosiahne zadaný cieľ.

Nové aplikácie pre zdravie a kondíciu od populárnych značiek

Fitbit rozširuje svoju knižnicu aplikácií Fitbit App Gallery o 10 nových populárnych značiek z oblasti zdravia a kondície, ktoré zjednodušujú každodenný život. Tieto aplikácie ponúkajú na báze Fitbit dát vedenie a tipy pre zlepšenie pokroku a motivácie počas tréningov.

Od dnešného dňa sú vo Fitbit App Gallery dostupné tieto štyri aplikácie populárnych značiek a motívy ciferníku:

 • Achu health: Tento motív ciferníku prevádza namerané Fitbit dáta na predpoveď možných chorôb. Aplikácia upozorní používateľa v čase, keď telo javí príznaky choroby skôr, než samotná choroba prepukne.
 • Couch to 5K: Využíva Fitbit namerané dáta, ako sú spálené kalórie a ubehnutá vzdialenosť a ponúka tipy a tréningové programy pre preteky od 5 kilometrov po maratón.
 • Genius Wrist: Obsahuje štyri aplikácie (Gym Genius, Gym Time Pro, Workout Builder a Workout Genius), ktoré poskytujú nástroje pre tréningy a produktivitu. Aplikácia ponúka ďalšie metódy, ako sledovať svoje Fitbit dáta a tréningy kedykoľvek a kdekoľvek.
 • MySwimPro: Ponúka vedenie v oblasti plávania, tréningové plány a video kouča pre všetky kategórie plavcov. Využíva monitorovanie srdcového tepu a pomáha zlepšiť výkon pri plávaní. Po tréningu poskytne celkovú analýzu.

Ďalšie aplikácie, ktoré budú dostupné začiatkom roku 2019: 

 • Charity Miles: Synchronizuje Fitbit dáta a za každú nameranú míľu poskytuje financie 40 svetovým charitám.
 • FitBark: Pomáha používateľom a ich psíkom zostať fit spoločne. Zobrazuje denné Fitbit štatistiky používateľa aj štvornohého priateľa ako sú aktivita, vzdialenosť, spálené kalórie používateľov aj maznáčika.
 • GOLD’S AMP pre Fitbit (Gold’s Gym): Rad kardio a silových cvičení navrhnutých pre chytré hodinky expertov z Gold's Gym. Používateľ s touto aplikáciou získa pokyny pre svoje tréningy, vrátane vizuálnych ukážok, odpočítavania a intervalov s odozvou v podobe vibrácií.
 • MINDBODY: Udržuje prehľad plánov v obľúbených fitness a wellness zariadeniach a zobrazuje tieto MINDBODY hodiny priamo v hodinkách.
 • Noonlight: Ochráni a upokojí používateľa bezpečnostnými prvkami priamo na zápästí, čo zjednoduší zavolanie si pomoci.
 • TRX: Ponúkne koučovanie k zrýchleniu a zefektívneniu TRX Suspension Training cvičenia s využitím nameraných Fitbit dát.

Pokročilé vývojárske možnosti a inovatívne aplikácie

Od svojho spustenia v roku 2017 ponúka Fitbit App Gallery stále rýchlejšie rastúcu komunitu, ktorá má dnes viac ako 44 000 vývojárov. Tí majú prístup k pokročilým vývojárskym funkciám, vrátane nového Fitbit API rozhrania, ktoré uľahčuje vytváranie a inovovanie nových aplikácií. Nové vedecké rozhranie API pomáha vývojárom a výskumným pracovníkom vykonávať pokročilé spracovanie dát pomocou efektívnejšieho zberu matematických, štatistických a digitálnych dát.

Vývojári tiež môžu teraz využívať svoje vlastné algoritmy pri tvorbe aplikácií pre zdravie a kondíciu. Môžu tak vytvárať oveľa zložitejšie aplikácie za ďaleko menej času. To umožnilo vývojárom vytvoriť aplikácie pre zložitejšie aktivity, ako je napríklad snowboarding, lyžovanie a skateboarding.

Napríklad od dnešného dňa sú dostupné tieto dve inovatívne aplikácie, ktoré využívajú nové Fitbit API rozhranie:

 • Alpine Snow: Svahy už Fitbit zariadeniam nerobia problém. Po novom je možné na svahoch sledovať rýchlosť, počet zjazdov, nadmorskú výšku, počasie, spálené kalórie a srdcový tep. To všetko v reálnom čase v aplikácii Fitbit spolu s GPS trasou.
 • Skateboard: Monitoruje rýchlosť, srdcový tep, spálené kalórie a prejdenú vzdialenosť počas jazdy na skateboarde. Založené na dátach Fitbit.

Navyše budú dostupné všetky nové aplikácie populárnych značiek, viac ako 15 režimov cvičení a viac ako 1200 aplikácií a motívov ciferníku pre všetkých užívateľov inteligentných hodiniek Fitbit.

Zdroj: Fitbit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk