Tvorcovia Fortnite majú na krku ďalšie dve žaloby

Tvorcovia Fortnite majú na krku ďalšie dve žaloby

Nejak sa im to začína kopiť.

Fortnite a ich monetizácia tzv. „emotes“ alebo tanečných pohybov rozprúdila diskusie o tom, či sa na niečo ako tanečný pohyb dá vôbec dať „trademark.“ Zdá sa, že všetko toto budú musieť nakoniec rozlúsknuť až súdy v USA, pretože po tom, čo sme vás minulý týždeň informovali o žalobe rappera 2Milly sa pridávajú ďalší dvaja.

Alfonso Ribeiro podal žalobu na Epic Games za to, že použili jeho pohyb Carlton dance, ktorý je známi zo seriálu The Fresh Prince of Bel-Air. Jeho právnik prezradil, že vývojári skopírovali jeho pohyb bez toho, aby si vypýtali dovolenie a taktiež bez toho, aby Ribeirovi poskytli kompenzáciu. Uvidíme teda, ako na to zareaguje Epic Games, či poskytnú Ribeirovi kompenzáciu, alebo sa s ním budú súdiť.

Alfonso však nie je jediný. Žalobu na Epic Games podal aj Russell Horning, ktorého skôr budete poznať pod oslovením Backpack Kid. Horning tvrdí, že Epic Games použil jeho tanečný pohyb „Flossing,“ vďaka ktorému sa preslávil na sociálnych sieťach.

Horning však zmenil názor, pretože, keď sa zúčastnil E3 Pro-AM Fortnite podujatia a zástupcovia médií sa ho pýtali, či si nemyslí, že by za jeho tanec v hre mal niečo dostať, odpovedal „že to nie je veľký problém a že je rád, že tanec je v hre.“

Dá sa teda očakávať, že v budúcnosti sa k takýmto žalobám pridajú aj ďalší a to hlavne v prípade, že sa niektorej súčasnej žalobe podarí uspieť.

Zdroj: polygon.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk