• Hlavná stránka
 • Ostatné
 • Novinky
 • Patcher o roku 2019: Switch dostane handheld verziu, Blackout a Overwatch budú F2P, Bioshock uvidíme až v roku 2020 a TES VI v tomto roku
Patcher o roku 2019: Switch dostane handheld verziu, Blackout a Overwatch budú F2P, Bioshock uvidíme až v roku 2020 a TES VI v tomto roku

Patcher o roku 2019: Switch dostane handheld verziu, Blackout a Overwatch budú F2P, Bioshock uvidíme až v roku 2020 a TES VI v tomto roku

 

Čo všetko si tento analytik myslí o hernom priemysle v začínajúcom sa roku 2019?

Milovaný a aj nenávidený analytik Michal Patcher zo spoločnosti Wedbush Securities, ktorý častokrát správne predpovedá dianie v hernom biznise sa s nami podelil o svoje predpovede na rok 2019. Minulý rok predpovedal mnoho udalostí, ktoré sa stanú v drvivej väčšine prípadov sa jeho predpovede aj splnili. Predpovedal predajný úspech Nintenda Switch, žiadny nový ohlásený hardvér, zníženie ceny PS VR, ohlásenie novej Elder Scrolls hry, Battle Royale v Call of Duty, neúspech Nintenda v oblasti hier pre smartfóny a novú Warcraft mobilnú hru (tam sa sekol, nakoniec však z toho bolo Diablo). Čo teda zažijeme v budúcom roku?

 • Take-Two bude mať veľké ohlásenie – Podľa informácií Patchera sa Take-Two a jeho dcérska spoločnosť Rockstar chystajú na dve až tri veľké ohlásenia na rok 2019. Jedným z nich bude Borderlands 3, ďalším bude podľa neho nový Bioshock s rokom vydania 2020 a aj nová hra od tvorcov Red Dead Redemption 2 a GTA V.
 • Ubisoft vydá 4 AAA hry – Podľa Patchera Ubisoft vydá v roku 2019 nový Splinter Cell, Watch Dogs, Rainbow Six a Sull & Bones (The Division 2 má už dátum vydania stanovený na Marec).
 • Activision zmení Blackout a Overwatch na free-to-play hry – Vzhľadom na to, že majitelia Overwatch ligy boli ubezpečení, že Activision zabezpečí rast tejto značky, jedným zo spôsobov ako na to, je zmeniť hru na free-to-play model, čo by pritiahlo veľké množstvo nových hráčov. Podľa Patchera sa tak stane niekedy v júni tohto roka. Na F2P model prejde aj Blackout mód v Black Ops 4 a to tesne pred vydaním nového dielu.
 • Respawn vydá v roku 2019 dve hry – Štúdio stojace za sériou Titanfall vydá v tomto roku dvojicu hier. Tretie pokračovanie série Titanfall a taktiež aj Star Wars hru.
  Nintendo vydá handheld verziu konzoly Switch za 199$ - Nintendo podľa Patchera vydá v roku 2019 verziu konzoly Nintendo Switch s Joyconmi pevne pripevnenými ku konzole a bez docku za zníženú cenu oproti štandardnej verzii.
 • Elder Scrolls VI príde v roku 2019 – Neúspech Falloutu 76 prinesie na Bethesdu obrovský tlak a urýchli vývoj nového dielu Elder Scrolls, ktorý tak príde už v tomto roku.
 • Cloud hranie sa rozšíri – Amazon, Apple, Google, Microsoftu budú ďalej pracovať na streamovacej technológií a minimálne jeden z nich predstaví ohľadom Cloud hrania konkrétne plány a vízie.

Ďalší analytik, Dr. Serkan Toto zas priniesol svoje predpovede na rok 2019:

 • Switch Pro a Lite – Nintendo ponúkne hráčom dve nové varianty Switch konzoly. Pro bude výkonnejšou verziou konzoly a Lite bude náhrada za slabnúce predaje konzoly 3DS.
 • Viac third-party hier pre Switch – Vzhľadom na predajný úspech Switchu sa táto konzola dočká oveľa väčšej podpory zo strany third-party vydavateľov, čo sa začne napĺňať už na jar.
 • Žiadny Playstation 5 alebo Xbox Scarlett v roku 2019 – V roku 2019 sa nedočkáme vydania žiadnej novej konzoly. Prestavenie negt-genu v tomto roku však nie je vylúčené.
 • VR a AR sa stále nedočká „prerazenia v mainstreame“ – Napriek snahe Facebooku s Oculus Rift a s niekoľkými chystanými VR/AR hrami a taktiež napriek snahe Sony s Playstation VR sa táto technológia bude stále skrývať v kúte popularity a nedočká sa masívneho prijatia.
 • Steam sa nedočká veľkej konkurencie – Napriek vzniku Discord Store, Epic Games Store a ďalších služieb bude Steam stále dominovať PC hraniu.

Zdroj: gamesindustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk