2K Games získalo licenciu na NBA na ďalších 7 rokov. Zo sumy, ktorú zaplatí, sa vám zatočí hlava

2K Games získalo licenciu na NBA na ďalších 7 rokov. Zo sumy, ktorú zaplatí, sa vám zatočí hlava

 

Oficiálne licencie sú očividne drahá záležitosť.

Vývoj športových hier síce nie je až tak nákladný ako vývoj bežnej hry, no poplatky sa nahŕbia aj tu. Mnoho hráčov vidí zmenu súpisiek ako jedinú vec, ktorá medzi jednotlivými ročníkmi stojí za to a tak sa investuje do iných vecí.

Napríklad do oficiálnych licencií. Ich vplyv na rozhodovanie o kúpe konkrétnej hry je obrovský a vo futbalových hrách je to jeden z hlavných dôvodov, prečo FIFA každoročne víťazí nad sériou Pro Evolution Soccer.

Basketbal je jeden z mála športov, kde panuje reálna súťaž a to medzi NBA 2K sériou, ktorú pripravujú 2K Sports, a NBA Live sériou, ktorú pripravuje Electronic Arts. A táto súťaž ešte chvíľu trvať bude.

2K Sports totiž oznámila, že uzatvorila zmluvu s NBPA (National Basketball Players Association) o možnosti používať licencie a taktiež aj vzhľad a pohyby hráčov. Táto nová zmluva bude mať platnosť 7 rokov a vydavateľa bude stáť 1,1 miliardy dolárov (to je takmer 158 miliónov dolárov ročne). Iba pripomínam, že séria NBA 2K predala počas posledných rokov viac ako 86 miliónov kópií, takže aj napriek závratnej sume na tom stratoví určite nebudú (nehovoriac o mikrotransakciách).

„NBA bola skvelým partnerom počas posledných rokov našej NBA 2K série a dopomohla nám k nenapodobniteľnému úspechu a zisku množstva fanúšikov zo všetkých kútov sveta na rôznych platformách. Sme nadšení, že môžeme byť v biznise s Adamom (Adam Silver je komisár ligy NBA) a s celým tímom NBA a že sme uzatvorili rekordne dlhú zmluvu medzi našimi organizáciami. Spolu veríme, že budeme pokračovať v hľadaní spôsobov ako pritiahnuť a zabaviť fanúšikov basketbalu a poskytneme tak značke NBA 2K ďalší úspech,“ povedal šéf Take-Two Strauss Zelnick.

Zdroj: comicbook.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk