Tvorca scenára Rogue One o Star Wars a EA: „Je to katastrofa. Keby som bol Disney, bol by som nas*aný!“

Tvorca scenára Rogue One o Star Wars a EA: „Je to katastrofa. Keby som bol Disney, bol by som nas*aný!“

 

Asi sa ani nie je čomu čudovať.

Posledným dňom vládnu správy o ďalšom zrušenom Star Wars projekte od EA. EA síce potvrdilo to, že chystá ďalšie Star Wars hry, no to, že dokázali za 5 rokov držby licencie vyprodukovať dvojicu hier, z ktorých jedna bola okay a druhá bola katastrofálna, naštvalo veľkú časť fanúšikov značky. A pridal sa aj tvorca scenára pre film Rogue One: Star Wars Story.

Gary Whitta sa o Star Wars a Electronic Arts rozpovedal v podcaste Kinda Funny. K celej situácii okolo Star Wars projektov povedal: „Celá táto situácia poukazuje na katastrofálny manažment zo strany Electronic Arts a z celej tejto situácie by sa mali hanbiť. Keby som bol Disney, tak by som bol neskutočne nas*aný. Videl som zopár hier, ktoré boli vo vývoji a tie vyzerali skvelo. Keby to bolo na mne, tak už by som dávno zobral licenciu.“

Ďalej povedal, že aj napriek tomu verí chystanej hre od Respawnu, ktorou bude Star Wars Jedi: Fallen Order o ktorom sa špekuluje, že príde na jeseň tohto roka. Z hry sme však zatiaľ nevideli žiadne ukážky.

Problémom podľa neho je aj myšlienkový proces, ktorý majú manažéri a producenti hier pri týchto projektoch: „Ragtag (kódové označenie Star Wars hry, ktorá bola vo vývoji v štúdiu Visceral) by bol Star Wars Uncharted...Tom som si dal dokopy, keď som hru videl a počul o nej. Lenže EA celý čas tvrdilo, že nechcú aby tá hra bola Star Wars Uncharted. Ale načo potom prijali naratívnu režisérku série Uncharted? Akože nech sa rozhodnú čo vôbec chcú. Následne zrušia štúdio, presunú zdroje do iného projektu ktorý taktiež zrušia.“

Whitta síce nemá žiadnu moc, čo sa týka zmluvy medzi Disney a EA, no prakticky vyjadril to, čo si myslí väčšina hráčov. Na internete je veľké množstvo petícii, ktoré žiadajú Disney aby odobralo EA exkluzívnu licenciu na prípravu Star Wars hier. Napríklad táto má už 215 tisíc podpisov. má už 215 tisíc podpisov.

Zdroj: comicbook.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk