Toto je Mad Box! Konzola, ktorá má výkonom odfúknuť Playstation aj Xbox

Toto je Mad Box! Konzola, ktorá má výkonom odfúknuť Playstation aj Xbox

 

A jej názov je...Mad Box.

Pravdepodobne poznáte štúdio Slightly Mad Studios. A ak nie, tak vám prezradím. že ide o štúdio, ktoré sa špecializuje na pretekárske hry. Pre Electronic Arts pripravili dvojicu „Shift“ hier a následne sa vytvorili sériu Project Cars. Tretí diel tejto hry má prísť v tomto roku. No podľa všetkého pracuje štúdio aj na novej konzole.

Áno, čítate správne. Štúdio s niekoľkými desiatkami zamestnancov plánuje vstup do konzolového biznisu. Svoju konzolu ohlásili už 2. januára 2018 s tým, že čas vydania je naplánovaný na najbližšie tri roky. Okrem toho prezradil šéf štúdia, Ian Bell, že pôjde o najvýkonnejšiu konzolu na svete a tento Mad Box, ako ho nazvali, nebude mať problém so 4K rozlíšením a 180FPS a tým pádom bude schopná poskytnúť 90FPS pre každé oko pri Virtuálnej realite.

Najprv si všetci mysleli, že ide o žart na začiatok roka. No zdá sa, že Slightly Mad Studios sú skutočne tak trochu šialení. Šéf štúdia Ian Bell následne poskytol rozhovor magazínu Variety, kde sa o chystanej konzole rozpovedal trochu viac. Podľa neho bude obsahovať hardvér, ktorý bude výkonný ako počítače „o dva roky“ a že viac nemôže povedať, pretože stále jednajú z dodávateľmi hardvéru. Cena však vraj bude kompetitívna s nasledujúcou generáciou konzol. V posledných dňoch začal Bell prostredníctvom svojho Twitteru zverejňovať dizajny konzoly a taktiež aj ovládača, aby ste získali lepšiu predstavu o tom, ako bude všetko vyzerať.  

Bell taktiež prezradil, že konzola nebude mať žiadne exkluzivity, pokiaľ sa tak nerozhodnú vývojári hier. Okrem toho chcú vývojárom poskytnúť bezplatné nástroje na vývoj. Uvidíme však, či tento pokus o vstup do konzolového biznisu vyjde. Je totiž neúprosný, o čom sa presvedčilo viacero spoločností.

Úprimne? Asi sme skeptickí. Vstup do konzolového biznisu vyžaduje obrovské úvodné investície. Navyše, ak SMS neplánuje mať žiadne exkluzivity, neviem prečo by sme mali uprednostniť kúpu takejto konzoly pred poskladaním porovnateľného PC. Plus sa obávame o cenovku, ktorá by odradila a zároveň zaručila, že z Mad Boxu sa nestane masová záležitosť. Ale uvidíme...

Zdroj: twitter.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk