Red Dead Redemption 2 prekonal Call of Duty a stal sa najpredávanejšou hrou za rok 2018

Red Dead Redemption 2 prekonal Call of Duty a stal sa najpredávanejšou hrou za rok 2018

 

Ďalšie decembrové a celoročné štatistiky z USA sú konečne k dispozícii.

NPD Group zverejnila štatistiky predajov konzol a hier v USA za mesiac december a vzhľadom na to, že to bol posledný mesiac v roku, tak k tomu pripojili aj celoročné štatistiky, takže si ich môžeme postupne rozobrať.

Najpredávanejšou hrou v decembri 2018 sa stala Switch exkluzivita Super Smash Bros. Ultimate, ktorá nie len že skončila na prvom mieste v tomto mesiaci ale dokonca utvorila nový rekord v počte vygenerovaného zisku v prvom mesiaci predaja čo sa exkluzívnych hier týka. Tento rekord doteraz držala dvojica Halo hier, Halo 3 a Halo: Reach.

Dominanciu Nintenda v decembri podčiarkol fakt, že v TOP 20 má až 7 exkluzívnych hier, pričom Sony má v rebríčku jedinú (Marvel’s Spider-Man) a Xbox ani jednu.

Najpredávanejšie hry v USA za mesiac December 2018

 1. Super Smash Bros. Ultimate
 2. Call of Duty: Black Ops IIII
 3. Red Dead Redemption II
 4. Battlefield V
 5. NBA 2K19
 6. Mario Kart 8
 7. Madden NFL 19
 8. Super Mario Party
 9. Pokemon: Lets Go Pikachu
 10. Marvel’s Spider-Man
 11. Assassin’s Creed: Odyssey
 12. Pokemon: Lets Go Eevee
 13. Super Mario Odyssey
 14. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 15. Just Cause 4
 16. FIFA 19
 17. Grand Theft Auto V
 18. Minecraft
 19. Spyro Reignited Trilogy
 20. Fallout 76

Najpredávanejšou konzolou v decembri v USA sa stal Nintendo Switch, čo vzhľadom na predaje Nintendo hier v tomto mesiaci neprekvapí asi nikoho. Druhou najpredávanejšou konzolou mesiaca december sa stal Xbox One a na treťom mieste sa umiestnil Playstation 4. Nintendo Switch je taktiež najpredávanejšou konzolou v USA za rok 2018 a to aj z hľadiska predaných kusov a aj z hľadiska vygenerovaného zisku.

Najpredávanejšou hrou za celý rok 2018 je Red Dead Redemption 2, ktorý nakoniec tesne zdolal v počte predaných kusov Call of Duty: Black Ops 4. Ako podotklo NPD, ide o prvý rok od roku 2013, kedy najpredávanejšou hrou roka nebola Call of Duty hra. Najpredávanejšou exkluzivitou sa stal Super Smash Bros. Ultimate a to aj napriek tomu, že hra vyšla až v decembri. No za jeden mesiac sa v celkovom rebríčku predajnosti stihla vyšplhať na piate miesto.

Z rebríčka predajov je zrejmé, že sa najviac darilo hrám pre konzolu Nintendo. Spoločnosť má v TOP 20 rebríčku 6 hier. Playstation 4 exkluzivít nájdeme v rebríčku 2, pričom Spider-Man predal viac kusov ako God of War. Microsoft v rebríčku nemá žiadnu exkluzivitu. Spokojní môžu byť v Ubisofte, pretože tento vydavateľ má v TOP 10 dvojicu hier a na opačnom spektre budú pravdepodobne Electronic Arts a Bethesda, pretože Battlefield V je až 14. a Fallout 76 sa v TOP 20 vôbec nenachádza.

Rozdiel je však vidieť medzi platformami. Najpredávanejšou hrou na Xbox One bol totiž Black Ops 4, zatiaľ čo na Playstation 4 viedol Red Dead Redemption 2. Nintendo samozrejme ovládalo Super Smash Bros. Ultimate

TOP 20 najpredávanejších hier v USA za rok 2018

 1. Red Dead Redemption 2
 2. Call of Duty: Black Ops IIII
 3. NBA 2K19
 4. Madden NFL 19
 5. Super Smash Bros. Ultimate
 6. Marvel’s Spider-Man
 7. Far Cry 5
 8. God of War 2018
 9. Monster Hunter: World
 10. Assassin’s Creed: Odyssey
 11. Grand Theft Auto V
 12. Mario Kart 8
 13. FIFA 19
 14. Battlefield V
 15. Super Mario Odyssey
 16. Call of Duty: WWII
 17. Dragon Ball: FighterZ
 18. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 19. Super Mario Party
 20. Pokemon: Lets Go Pikachu

Rebríček Plug N Play konzol vyhrala konzola NES Classic, ktorá porazila Playstation Classic výrazným spôsobom.

V budúcom roku sa vo všeobecnosti očakáva spomalenie predaja konzol. Možno nie Switchu, ale v prípade Xboxu a Playstationu určite. Môže za to hlavne fakt, že nová generácia konzol je už za dverami a mnoho ľudí už radšej našetrí na novú generáciu konzol, ako by mali kupovať starú. 

Zdroj: vgchartz.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk