Vlastní akcionári žalujú Activision Blizzard za zavádzanie a netransparentnosť

Vlastní akcionári žalujú Activision Blizzard za zavádzanie a netransparentnosť

 

Vadí im rozchod s Bungie.

Nie veľmi ideálny začiatok roka pre Activision Blizzard pokračuje aj ďalej. Po všetkých kontroverziách, ktorým čelí Blizzard ohľadom škrtania, znižovania stavov a o Diable Immortal prišiel začiatkom roka šok, keď firma ohlásila rozchod so štúdiom Bungie, pričom štúdio si ponechá práva na značku Destiny. A aj keď hráči na túto správu reagovali s nadšením, zvyšok sveta až tak šťastný nebol.

Akcie vydavateľa sa prepadli a všetko to vrcholí tým, že niekoľko akcionárov podáva prostredníctvom právnických firiem na Activision Blizzard žalobu kvôli zavádzaniu a netransparentnosť. Podľa nich ich firma neinformovala o svojich plánoch po tom, čo nakúpili akcie spoločnosti a prepad akcií následne spôsobil straty pre akcionárov. Zároveň právnické spoločnosti Rosen Law Firm a The Schall Law Firm pozývajú ďalších akcionárov, ktorým počínanie spoločnosti spôsobilo straty, aby sa prihlásili a pripojili k žalobe.

„Spoločnosť počas tzv. Class Period (od 2. augusta 2018 do 10. januára 2019) urobila viacero klamlivých alebo zavádzajúcich tvrdení a taktiež neinformovala o tom, že plánuje zrušiť partnerstvo so spoločnosťou Bungie, pričom jej plánuje prenechať vydavateľské práva na sériu Destiny. Toto zrušené partnerstvo má a bude mať negatívny vplyv na príjmy spoločnosti Activision Blizzard a tým pádom spôsobí straty alebo nenaplnené finančné ciele pre investorov spoločnosti,“ tvrdí právnická firma Rosen Law Firm v žalobe.

The Schall Law Firm zase v žalobe napísala: „Spoločnosť (Activision Blizzard) vydala viacero klamlivých tvrdení smerom k akciovému trhu. Zrušenie vydavateľskej zmluvy medzi Activision Blizzard a Bungie nebolo ohlásené akcionárom a nebolo ani naznačované počas Class Period. Vzhľadom na to, že toto zrušenie bude mať negatívny vplyv na príjmy spoločnosti a firma o svojich plánoch neinformovala, podali sme žalobu za náhradu ušlých príjmov.“

Vyzerá to tak, že vydavateľa čakajú krušné mesiace.

Zdroj: wccftech.com

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk