Take-Two otvorilo nové štúdio, ktorému bude šéfovať tvorca Dead Space

Take-Two otvorilo nové štúdio, ktorému bude šéfovať tvorca Dead Space

 

Vydavateľ plní prísľub rozširovania.

Vydavateľ Take-Two, ktorý má pod palcom hry ako Mafia III, Bioshock, Red Dead Redemption II, GTA V (cez dcérsku spoločnosť Rockstar Games) ale aj športové hry ako NBA 2K, či WWE 2K oznámili, že v Silicon Valley otvorili nové štúdio, ktoré sa zatiaľ technicky nazýva 2K Silicon Valley. Jeho šéfom bude bývalý šéf vývoja série Dead Space a spoluzakladateľ Sledgehammer Games (Call of Duty: Advanced Warfare, Call of Duty: WWII) Michael Condrey, ktorý zo štúdia odišiel vo februári 2018.

Zatiaľ nie je známe, akú hru plánujú vyvíjať a ani v akom žánri. Vydané boli iba dve PR správy, jedna od prezidenta 2K Davida Ismailera a druhá od Michaela Condreyho.

„V 2K ponúkame našim fanúšikom rôznorodé druhy zábavy. Stále hľadáme možnosti ako investovať a dať tak vývojárom moc, aby mohli pretaviť svoje myšlienky. Michaelova produkcia a líderstvo sú zdokumentované a zaslúžené. Sme inšpirovaní nie len jeho vášňou ale aj jeho skúsanosťami a portfóliom. Vítame ho v rodine 2K a tešíme sa z rastu, ktorý zažije štúdio v Silicon Valley.“

David Ismailer

„Dobré hry vychádzajú z vášne tímu, ktorý sleduje kvalitu a z možností, ktoré ponúka model nezávislého štúdia. 2K štúdiá si vytvorili kreatívnu autonómiu podporovanú svetovou infraštruktúrou a to je recept na vybudovanie nového štúdia, ktoré povedie budúcu generáciu hrania pre fanúšikov na celom svete. David a ľudia z 2K majú históriu známych a uznávaných značiek a taktiež aj mnoho ľudí, ktorí podporujú myšlienku nezávislých vývojárskych tímov.

Dnešné ohlásenie prináša špeciálnu možnosť pre vývojárov, ako budovať a vytvoriť nové štúdio v Silicon Valley od základov. Som šťastný a vďačný, že môžem začať tento krok vo svojej kariére.“

Michael Condrey
Zdroj: wccftech.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk