CD Projekt vyplatí Sapkowskému podiel z predaja Zaklínača aj keď mu právne nepatrí

CD Projekt vyplatí Sapkowskému podiel z predaja Zaklínača aj keď mu právne nepatrí

 

Zo žaloby tak nakoniec nebude nič.

Už je to nejaký ten čas, čo sme písali o tom, že tvorca Zaklínačskej ságy, Andrzej Sapkowski žaluje štúdio CD Projekt RED za nevyplatený zisk z predaja hier a to aj napriek tomu, že práva na príbehy o Geraltovi predal dobrovoľne a štúdio mu vyplatilo vopred dohodnutú sumu. Mal totiž pocit, že vzhľadom na obrovský úspech hier, ktorý neočakával mu patrí časť z tých peňazí. Celkovo túto sumu vyčíslil na 16,1 milióna dolárov.

Zdá sa, že charakternejším v tomto spore je paradoxne štúdio CD Projekt RED, ktoré sa podľa poľského magazínu Puls Biznesu rozhodlo vyplatiť Sapkowskemu kompenzáciu ako podiel z úspechu série. Suma, ktorú mu ponúkli síce nebola zverejnená, no pochybujeme, že mu vyplatia celú sumu, ktorú žiadal. CD Projekt RED vydal vyhlásenie, že suma, ktorú mu zaplatili je každopádne oveľa vyššie ako sú povinný mu zaplatiť a že vlastne táto kompenzácia je spôsob, ako si s ním udržať dobré vzťahy do budúcnosti.

Obe strany sú tak spokojné. Či však ešte niekedy uvidíme Geralta v hernej podobe (myslíme skôr tradičnú RPG hru), je otázne. CD Projekt RED síce do budúcnosti túto možnosť nevylúčili, no zároveň potvrdili, že teraz pracujú na Cyberpunk 2077. Okrem toho sa tento rok chystá aj seriál Zaklínač, ktorý priravuje Netflix a hlavnú úlohu si si zahrá Henry Cavil. Vzhľadom na popularitu značky je asi lepšie mať s pôvodným tvorcom korektné vzťahy, aj keď vás to bude stáť zopár miliónov.

Zdroj: Gameinformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk