Pensylvánia chce zdaniť násilné videohry, aby zabránila streľbe na školách

Pensylvánia chce zdaniť násilné videohry, aby zabránila streľbe na školách

 

Logické myslenie typu: Kúpim si zmrzlinu, lebo vonku prší.

Škodlivosť a vplyv násilných videohier, to je obľúbená téma mainstreamových médií. Hneď keď sa stane nešťastie v škole v USA (rozumej: niekto niekoho zastrelil), tak sa zisťuje, či útočník náhodou nehral hry. O tom, že nááááhodou môže byť problém jednoduchá dostupnosť strelných zbraní v USA, o tom sa radšej nehovorí.

Americký štát Pensylvánia však zachádza ešte ďalej. Momentálne je v tomto štáte návrh zákona, ktorý by násilné videohry spoplatnil 10% daňou, čiže vlastne by sa ich cena zvýšila z „klasických konzolových“ 60$ na 66$. Týkalo by sa to všetkých hier, ktoré by dostali rating M a Adults-Only.

Výťažok z tejto dane by následne išiel na podporu fondu nazvaného „Digital Protection for School Safety Acoount,“ ktorý by mal zabezpečiť bezpečnosť škôl pred útokmi strelnými zbraňami.

Predkladateľ zákona, Chris Quinn tvrdí že: „jeden z faktorov, ktorý môže prispieť k nárastu a k intenzite školských útokov je to, čo deti vidia a robia pri hraní hier.“ Svoje tvrdenie podporuje výskumom National Center for Health Research, ktorý tvrdí, že hranie násilných hier môže zvýšiť výskyt agresívnych myšlienok, správania a pocitov a to krátkodobo a aj dlhodobo.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk