Nedávno predstavená Nokia 8.1 mieri na slovenský trh

Nedávno predstavená Nokia 8.1 mieri na slovenský trh

 

Nokia 8.1 sa môže rovnako ako ďalšie modely v tejto kategórii, do ktorej patrí aj Nokia 7 plus, pochváliť výnimočným fotoaparátom. Ten sa pýši optikou ZEISS a novo aj optickou stabilizáciou (OIS). Obrazovka s podporou HDR10 a technológie PureDisplay poteší presnou reprodukciou farieb a skvelou čitateľnosťou aj pri jasnom slnečnom svetle. O výkon sa postará procesor Snapdragon 710, ktorý svojou úspornosťou umožňuje až dvojdňovú výdrž na jedno nabitie.

Pokročilé fotografické funkcie, vyšší výkon a technológia PureDisplay

Nokia 8.1 ponúka vďaka perfektnej kombinácii softvéru a hardvéru vynikajúce snímky. Hlavný fotoaparát disponuje optikou ZEISS s vysokou svetelnosťou, za ktorou sa ukrýva 1/2,55" snímač s rozlíšením 12 MP a 1,4 mikrometrov veľkými pixelmi. Vďaka tomu zachytí skvelé fotografie aj v horších svetelných podmienkach. Ostrosti snímok a rýchlemu ostreniu pomôže optická stabilizácia (OIS). O skvelé nočné selfie sa potom postará 20MP adaptívna predná kamera.

V útrobách telefónu nájdeme procesor Snapdragon 710. Grafický výkon je o 35 % vyšší a celkový výkon je o 20 % vyšší než u procesoru prechádzajúcej generácie – Snapdragon 660. Nokia 8.1 ponúkne taktiež dvojnásobný AI výkon, ktorý zaisťuje multijadrový AI Engine využívajúci úplne novú architektúru.

Nokia 8.1 ohromí 6.18” Full HD+ edge-to-edge displejom s technológiou PureDisplay a podporou HDR. Táto technológia zaisťuje vyšší kontrast, väčšiu ostrosť a schopnosť zobraziť viac ako miliardu farieb. Zobrazovaný obsah pôsobí verne, či už sa používateľ nachádza v tmavej miestnosti alebo na priamom slnku. Displej tak poskytuje najlepší zážitok pri sledovaní videí a hraní hier absolútne kdekoľvek.

Precízny dizajn a čistý, bezpečný a vždy aktuálny Android 9 Pie

Nová éra sa vyznačuje precíznym remeselným spracovaním a dôrazom na detail. Nokia 8.1 je navrhnutá tak, že odstupy jednotlivých materiálov od seba nie sú väčšie, než je hrúbka ľudského vlasu. O pocit robustnosti konštrukcie sa potom postará frézovaný rám z hliníka série 6000 s jadrom z pod tlakom liateho kovu. Na užívateľa zapôsobia aj kontrastné prvky ako zahnutý sklenený chrbát v kombinácii s povrchovými úpravami kovu, ktoré sú známe z modelu Nokia 7 plus.

Nokia 8.1 prichádza na trh s najnovším systémom Android 9 Pie. Pripája sa aj do rodiny inteligentných telefónov Nokia v programe Android One, čo znamená, že prináša tie najlepšie inovácie a najaktuálnejší softvér. Nokia 8.1 tiež dostane všetky bezpečnostné aktualizácie po dobu troch rokov a tiež dve hlavné aktualizácie operačného systému Android.

Dostupnosť: Model Nokia 8.1 bude dostupný vo variante so 4GB operačnej pamäte s 64GB úložiskom u vybraných partnerov vo farebnom prevedení dark blue (tmavomodrá) za odporúčanú cenu 449 €.

Zdroj: HMD, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk