Najdrahšia hra na svete? Super Mario Bros. sa predal za 100 000$!

Najdrahšia hra na svete? Super Mario Bros. sa predal za 100 000$!

Zberateľská hodnota tohto balenia bude rásť.

Počas tohto týždňa sa uskutočnila aukcia špeciálnej, nerozbalenej kópie NES hry Super Mario Bros. Tá sa predala za 100 000$, čo z nej robí najdrahšiu predanú kópiu hry v dejinách. Predchádzajúci rekord držala taktiež hra Super Mario Bros., ktorá sa predala v roku 2017 za viac ako 30 000$.

Čo však z tejto verzie robí taký unikát, že stála viac ako trojnásobok predchádzajúceho držiteľa rekordu? Jedna nálepka. Podľa informácií od ľudí, ktorí boli zainteresovaný v tomto obchode ide totiž o jednu z prvých kópií hry, ktoré boli vyrobené v Amerike a dá sa to rozpoznať podľa toho, že táto verzia má na krabici Nintendo nálepku z čiernej fólie. To je veľký rozdiel oproti ďalším kópiám hry, ktoré boli zabalené v obyčajnom plastovom obale.

„Vždy som tvrdil, že verím tomu, že stickermi ochránené kópie Maria sú najdôležitejším herným artiklom z historického hľadiska,“ povedal Deniz Khan, prezident Wata Games, ktorá sa zaoberá autentifikáciou a certifikáciou herných zberateľských predmetov. Podľa neho ide o jedinú kópiu Super Mario Bros. s čiernou nálepkou, ktorá je neotvorená a to na celom svete.

Novými majiteľmi tejto kópie hry sa stali dokonca traja kupci. Jim Halperin, zakladateľ zberateľskej aukčnej siene Heritage Auctions, herný zberaťeľ Rich Lecce a vlastník obchodu s hrami Zac Gieg. Ako si ju plánujú rozdeliť, nie je známe. 

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk