Metro Exodus predal za prvý týždeň dvojnásobok toho, čo Last Light

Metro Exodus predal za prvý týždeň dvojnásobok toho, čo Last Light

 

Séria sa dočkala zaslúženej pozornosti.

Séria Metro bola vždy kvalitná, no chýbal jej status rozpoznateľnosti. Niečo podobné ako séria Zaklínač. Zatiaľ čo prvé dva diely boli lokálne známe, tak celosvetového uznania sa dočkala až s príchodom tretieho dielu. A podobne je na tom asi aj Metro.

Naznačuje to najnovší britský rebríček. Podľa neho predal Metro Exodus počas prvého týždňa (teda od piatka, kedy hra vyšla) o 50% viac fyzických kópií ako Metro: Last Light. To je veľmi pôsobivé, no taktiež si musíme uvedomiť, že od vydania Last Light sa podiel digitálnych predajov zvýšil a teda je možné, že celkové číslo je ešte vyššie ako 50%.

Paradoxne, ani to nestačilo hre na to, aby sa umiestnila na prvom mieste rebríčka. To si uchmatol Far Cry: New Dawn, ktorý zdolal Metro hlavne kvôli nižšej cene, ktorá pravdepodobne prilákala viac hráčov. No predaje New Dawn sú o takmer 87% nižšie ako predaje Far Cry 5 a o 75% menej ako Far Cry Primal.

Ďalšia novinka v rebríčku, anime bojovka Jump Force si uchmatla štvrté miesto, čo je určite uspokojujúce, hlavne vzhľadom na nie príliš pozitívne hodnotenia od kritikov. Veľkým sklamaním sú však predaje Crackdown 3, ktorý dosiahol iba na 13. miesto britského rebríčka. Tu je vysvetlenie jasné. Hra je dostupná aj v službe Xbox Game Pass, čo výrazným spôsobom znížilo predajný potenciál a ani kvalita hry im určite nepomohla.

  1. Far Cry: New Dawn
  2. Metro Exodus
  3. Red Dead Redemption 2
  4. Jump Force
  5. FIFA 19
  6. Resident Evil II
  7. New Super Mario Bros U Deluxe
  8. Kingdom Hearts III
  9. Mario Kart 8: Deluxe
  10. Call of Duty: Black Ops 4
Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk