Tomb Raider a Just Cause 4 predajmi sklamali. V Square Enix nastanú zmeny

Tomb Raider a Just Cause 4 predajmi sklamali. V Square Enix nastanú zmeny

 

Klasika v podaní tohto japonského vydavateľa.

Asi si nepamätáme obdobie, kedy by bol Square Enix s predajmi svojich hier spokojní. A inak tomu nie je ani za posledný kvartál, keď spoločnosť vydala dvojicu hier Shadow of the Tomb Raider a Just Cause 3. Podľa vedenia spoločnosti predal Shadow of the Tomb Raider 4,12 milióna kópií, no napriek tomu nenaplnil očakávania vydavateľa. To isté platí aj pri Just Cause 4, akurát tu Square neposkytol konkrétne čísla predajov.

Tým pádom tak tržby Square Enix klesli medziročne o 4,8% na úroveň 1,6 miliardy dolárov a zisk klesol dokonca o 65,3% na 10,6 milióna dolárov. „Hlavným dôvodom poklesu tržieb je fakt, že sme Just Cause vydali až v decembri, no predaje tejto hry začali pomaly. Zatiaľ sme tak nezískali späť ani náklady na vývoj tejto hry. Shadow of the Tomb Raider začal tiež pomaly, no na konci decembra sme sa dostali na úroveň 4,12 milióna predaných kópií a dúfame, že tento trend bude pokračovať. Hru plánujeme ďalej podporovať.“

Spoločnosť však vyjadrila pre rok 2019 veľký optimizmus: „Veríme, že tržby vo výške 451 miliónov dolárov sú v prvých mesiacoch roka 2019 dosiahnuteľné, aj keď vidíme risk v možnom vydaní nových hier.“ Zároveň CEO Square Enix Yosuke Matsuda prezradil, že sa máme tešiť na E3, kde uvidíme nové hry, ktoré má vydavateľ pripravené. Medzi špekulovanými sú napríklad Avengers hra od tvorcov Tomb Raidera a remake Final Fantasy VII.

Zároveň však Square Enix oznámil, že v apríli prebehne veľká reštrukturalizácia v interných štúdiách, kedy sa ich počet zredukuje z 11 na 4. Vedenie spoločnosti však uistilo, že nemáme očakávať prepúšťanie vrámci spoločnosti a že tieto zmeny sa dotknú výlučne štúdií, ktoré má Square Enix v Japonsku.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk