Firma stojaca za Fortnite Live podujatím po žalobe od Epic Games skrachovala

Firma stojaca za Fortnite Live podujatím po žalobe od Epic Games skrachovala

Toto nedopadlo podľa predstáv.

Cez víkend sa konalo podujatie Fortnite Live, ktoré nalákalo niekoľko tisíc ľudí na názov Fortnite a sľubovalo tematické atrakcie a víkend plný zábavy. Výsledkom však bola katastrofa, naštvaní ľudia a blamáž.

A aby toho nebolo málo, počas týždňa sa pridala aj spoločnosť Epic Games, ktorá zažalovala usporiadateľa podujatia, spoločnosť Exciting Events. „Kvalita zážitku z Fortnite je pre nás veľmi dôležitá, či sa to týka zážitku pri hraní hry, alebo pri podujatiach ako bol napríklad Fortnite Pro-Am. Epic Games sa nijakým spôsobom nepodieľal na organizovaní podujatia v Norwichi a zažalovali sme spoločnosť Exciting Events.“

Tlak verejnosti, nutnosť zrušiť ďalšie dve podujatia a žaloba zo strany Epic Games boli veľa už aj na túto spoločnosť a tak vyhlásila bankrot. „Kroky Epic Games mali katastrofický dopad na schopnosť spoločnosti obchodovať a spôsobili to, že Exciting Events Limited musí zastaviť všetky operácie a to okamžite," povedal zástupca spoločnosti Shaun Lord. "Chceli sme, aby to bolo každoročné podujatie, ktoré je pre všetky deti, ktoré milujú Fortnite."

Všetok majetok spoločnosti tak bude použitý na vyplatenie veriteľov a to sa týka aj ľudí, ktorí si kúpili lístky na dve naplánované Fortnite Live podujatia. Následne spoločnosť prestane existovať. Asi tak to dopadne, keď počas podujatia používate značky bez zmlúv a keď navyše to podujatie očividne nezvládnete.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk