Bungie muselo Activisionu za Destiny zaplatiť 164 miliónov dolárov

Bungie muselo Activisionu za Destiny zaplatiť 164 miliónov dolárov

 

Nevydarené manželstvo stálo obe spoločnosti dosť peňazí.

Keď sa v roku 2012 dostalo na svetlo sveta, že Activision a Bungie uzavreli exkluzívnu vydavateľskú zmluvu na Destiny, tak okrem radosti sa objavili aj obavy o to, ako bude tento vzťah fungovať. A ten nefungoval. Bungie nedokázalo produkovať obsah a nové diely dostatočne rýchlo, aby to Activision uspokojilo a vydavateľ zas Bungie tlačil viac a viac smerom k lootboxom. Ani jedna zo strán nebola spokojná (podľa ľudí z prostredia Bungie sa vraj po oznámení zrušení zmluvy v štúdiu oslavovalo) a preto bolo logickým vyústením predčasné ukončenie kontraktu, ktorý mal trvať do roku 2022.

Čo však bolo prekvapujúcejšie, Activision sa vzdal práva na značku Destiny a posunul tieto práve naspäť štúdiu Bungie. No zadarmo to nebolo.

Najnovšie dokumenty Activisionu totiž prezrádzajú, že výkupné za to, že si Bungie môže ponechať Destiny bolo vo výške 164 miliónov dolárov. Vyplatením tejto sumy sa zmluva zrušila a „Activision tak nemá žiadne materiálne práva na túto značku a nevyplývajú smerom k nej žiadne povinnosti.“

Okrem toho musela spoločnosť Activision prisľúbiť, že bude naďalej poskytovať podporu k hre Destiny 2 v službe Battle.net, kde bola exkluzívne vydaná.

Dôvodom zrušenia zmluvy bol podľa finančného šéfa Activisionu fakt, že predaje hry a tržby z in-game nákupov nenapĺňali predstavy vydavateľa.

Zdroj: Gamesindustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk