EA (ne)bude na E3 2019 a nebude mať tradičnú konferenciu
E3

EA (ne)bude na E3 2019 a nebude mať tradičnú konferenciu

Česť E3 tak budú zachraňovať Microsoft, Ubisoft, Nintendo a Devolver Digital.

Pomaly ale isto sa nám začína upravovať program na tohtoročnej výstave E3 2019, ktorá sa bude konať od 11. do 13. júna v Los Angeles. Už niekoľko mesiacov vieme, že na E3 2019 sa nezúčastní spoločnosť Sony. Nebude mať ani konferenciu a nebude prítomná ani na výstavisku, čo sklamalo mnohých fanúšikov tejto spoločnosti.

Následne Microsoft a Nintendo potvrdili, že na E3 budú v tradičných formátoch a aj keď o Ubisofte to s istotou nevieme povedať, zatiaľ je predpoklad, že na E3 bude. O Bethesde zatiaľ nemáme žiadne zmienky.

Čo však EA? Tá totiž k E3 pristupovala trochu zvláštne. Vydavateľ mal totiž v rovnakom čase, ako sa konala E3 vlastné podujatie nazvané EA Play, ktoré bolo separátne, no pokrylo pozornosť médií, pretože sa konalo v rovnaký čas. Navyše, vydavateľ mal aj tradičnú konferenciu, na ktorej oznámil všetko potrebné.

Tento rok však prichádzajú zmeny. Electronic Arts oznámil, že v tomto roku bude EA Play podujatie pred E3 2019, konkrétne od 7. do 9. júna a navyše, spoločnosť neplánuje žiadnu konferenciu. Namiesto toho sa máme tešiť na niekoľko dní streamovania, zaujímavých informácií a nových odhalení. Podujatia sa budú môcť fanúšikovia zúčastniť zdarma a bude sa konať v Hollywood Palladium: „Tento rok preskočíme tradičnú konferenciu a nahradíme ju niekoľkými živými streamami, ktoré budeme vysielať počas prvých dvoch dní podujatia. Prinesieme tak viac toho, čo chcete. Viac hrateľnosti, viac informácií od vývojárov, ktorí tieto hry pripravujú.

A čo konkrétne môžeme očakávať? Z finančnej správy vieme, že EA plánuje v tomto roku vydať Star Wars Jedi: Fallen Order od štúdia Respawn, novú Need for Speed hru a taktiež Plants vs. Zombies hru. K tomu samozrejme plejádu svojich športových hier. Či však majú pripravené aj nejaké prekvapenie, to je otázne.

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk