Google s vlastnou konzolou? Spoločnosť o chvíľu odkryje svoje karty

Google s vlastnou konzolou? Spoločnosť o chvíľu odkryje svoje karty

 

Onedlho sa dočkáme podrobností.

Google pred niekoľkými týždňami rozposlal americkým herným médiám pozvánku na svoju GDC prezentáciu, ktorá odznie 19. marca 2019. Podľa toho, kto dostal pozvánku je zrejmé, že jedna z najväčších spoločností na svete plánuje v nejakej forme vstup do herného biznisu, či už prostredníctvom svojej služby Project Stream, alebo prostredníctvom klasickej konzoly.

Začínajú sa tak zberať rôzne informácie o tom, čo Google plánuje. Samozrejme, všetko je predmetom špekulácií, ktoré údajne pochádzajú z dobre informovaných zdrojov. Každopádne, určite ich treba prebrať, nakoľko znejú zaujímavo.

  • Podľa týchto informácií má Google predstaviť službu Project Stream verejnosti. Tá bola koncom minulého roka testovaná verejnosťou cez hru Assassin’s Creed Odyssey. To však nie je náhodné. Podľa informácií má byť práve Ubisoft veľmi blízkym partnerom Googlu pri prevádzke tejto služby.
  • Google plánuje nie len streamovaciu službu, ale aj vlastnú výkonnú konzolu, čo by znamenalo, že na pole herných konzol nám pribudne štvrté zariadenie popri Xbox One, Playstation 4 a Nintende Switch. Otázne však je, či ho uvidíme 19. marca, alebo až neskôr.
  • Google údajne predstaví niekoľko exkluzivít pre ich službu. Niektoré z nich dokonca budú oživené staré herné značky/série, ktoré oživí priamo Google cez svoje doláre.
  • Vývojárske kity majú vraj kódové označenie Metallurgy Forge.
  • Konzola bude mať v sebe kombináciu ARM a x86 procesora. ARM bude mať na starosti fungovanie operačného systému konzoly a x86 bude samozrejme určený pre hry. Návrh konzoly je údajne výkonnejší ako Xbox One X.
  • Podľa špekulácií by okrem Ubisoftu mala zohrávať veľkú úlohu pri „štartovaní“ tejto konzoly aj spoločnosť Sega. Práve s ňou sa spája špekulované oživenie starých značiek/sérií.
  • Na základe patentu na herný ovládač, ktorý si nechal Google patentovať vytvorili fanúšikovia dizajn. Podľa neho by mal gamepad pre konzolu od Googlu vyzerať nejak takto. Samozrejme, je to dizajn na základe patentu a podľa toho to aj vyzerá, nakoľko gamepad nevyzerá príliš pohodlne. Takže predpokladáme, že nejde o finálnu verziu.

Uvidíme teda, čo má Google naplánované pri vstupe do herného biznisu. Či stavia všetko na streamovanie, alebo sa pokúsia zaujať aj konzolou, a hlavne to, aké hry pre túto platformu môžeme očakávať.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk