„Tanečné žaloby“ sa pomaly končia a v Epic Games môžu pokojne spávať

„Tanečné žaloby“ sa pomaly končia a v Epic Games môžu pokojne spávať

 

Popularita Fortnite pritiahla pozornosť ďalších.

V posledných mesiacoch sa na Epic Games kvôli Fortnite hrnula jedna žaloba za druhou. Hlavným spôsobom monetizácie hry sú totiž tzv. emotes, čiže tanečné pohyby, ktoré môžu hráči po ich zakúpení vykonávať. Tieto sú do veľkej miery inšpirované reálnymi tanečnými pohybmi, čo neuniklo pozornosti ľudí, ktorí tieto pohyby spopularizovali.

Práve pre obvinenia z nedovoleného používania týchto pohybov zažalovali Epic Games ľudia ako Terrence Ferguson (rapper 2 Milly), Alfonso Ribeiro (Fresh Prince of Bel-Air) a „Backpack Kid.“ Všetci tvrdili, že Epic Games použil ich tance bez ich súhlasu a samozrejme chceli podiel zo zisku.

Prvú trhlinu však ich plány dostali v momente, keď Alfonsovi Ribeirovi zamietli žiadosť o udelenie ochrannej známky na jeho známy Carlton Dance. Od tohto momentu bolo jasné, že tieto žaloby nemajú veľké šance na úspech.

Nakoniec sa všetci títo autori týchto tancov rozhodli svoje žaloby stiahnuť. Dôvod je práve ten, že pokiaľ tieto tance nie sú chránené ochrannou známkou a oni nie sú ich vlastníkmi, tak si nemôžu nárokovať na podiel zo zisku z ich predaja. Ich zástupca však povedal, že v momente, keby sa im podarilo získať ochrannú známku, žaloba voči Epic Games sa obnoví.

S tým však môže byť problém, pretože ochranná známka na Carlton Dance bola zamietnutá s odôvodnením, že je to „jednoduchý tanečný pohyb,“ na ktorý sa nemôže uplatniť ochraná známka. Preto je otázne, ako chcú dosiahnuť to, aby zrazu získali ochrannú známku, čo by viedlo k obnoveniu žaloby.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk